Sędziowie TSUE pod lupą. Warszawska prokuratura prowadzi śledztwo

TSUE. Fot. Wikipedia
TSUE. Fot. Wikipedia
Stołeczna Prokuratura Okręgowa prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i sędziów Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Warszawska prokuratura przygląda się sędziom TSUE i członkom Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, przekazała TVP. Chodzi o niepokojące publikacje francuskiej gazety "Liberation".

Prokuratura przygląda się TSUE

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez członków Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i sędziów TSUE w związku z dysponowaniem środkami budżetowymi i procedowaniem spraw w tych instytucjach oraz przyjmowania korzyści majątkowych lub osobistych, lub ich obietnicy w zamian za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa - wyjaśniła Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka stołecznej prokuratury w rozmowie z TVP INFO.

Postępowanie wszczęto w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa, o czym wcześniej donosiła francuska gazeta "Liberation".

Zobacz: Rewelacje "Liberation" o korupcji w TSUE i EPL. "Tusk zapadł się pod ziemię"

Francuski dziennik opisał wielki proceder korupcyjny w szeregach TSUE i polityków związanych z Europejską Partią Ludową. 

Co z wyrokiem dla Polski

TSUE poinformował wczoraj, że dokładnie 16 lutego zapadnie wyrok w sprawie mechanizmu warunkowości, który zaskarżyły rządy Polski i Węgier.

Budżet z Funduszu Odbudowy powiązano wówczas z mechanizmem warunkowości, co według polskich władz oznacza polityczną ocenę państw członkowskich.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka