Pekin 2022. Hasło polskich olimpijczyków kojarzy się z... Koalicją Obywatelską

fot. Twitter
fot. Twitter
Hasło polskich olimpijczyków na igrzyskach w Pekinie to "Silni razem". Takiego samego sloganu używała przed wyborami w 2019 r. Koalicja Obywatelska.

Kontrowersyjne hasło polskich olimpijczyków

Internauci szybko zauważyli podobieństwo między hasłami. PKOl wyjaśnił w oświadczeniu, dlaczego postanowił użyć takiego sloganu.

"Polski Komitet Olimpijski informuje, że hasło promocyjne kampanii XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 to „Silni razem – Team Polska Pekin 2022” – to nawiązanie do kampanii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego „Stronger Together” oraz oficjalnego motto światowego Ruchu Olimpijskiego CITIUS, ALTIUS, FORTIUS, które w roku 2021 zostało uzupełnione o słowo COMMUNIS. Brzmi ono zatem SZYBCIEJ, WYŻEJ, MOCNIEJ – RAZEM."

W oświadczeniu napisano też, że intencją MKOl jest to, by Narodowe Komitety Olimpijskie zachowały jedność w komunikacji tego przesłania.

Hasło „Silni razem – Team Polska” nie było zastrzeżone 

"Propozycja zmiany hasła została przedstawiona przez Prezydenta MKOl Thomasa Bacha w kwietniu tego roku, a Sesja MKOl zatwierdziła je 23 lipca 2021 roku. Intencją MKOl jest między innymi podkreślenie jedności i siły Międzynarodowego Ruchu Olimpijskiego oraz wspólnej walki i wysiłków przeciwko pandemii Covid-19" - informuje PKOl.

"Polski Komitet Olimpijski chce pokazać jedność i silę w dążeniu do celu, wspólnotę wartości Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej Pekin 2022 oraz siłę Polski i Team Polska na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. Hasło „Silni razem – Team Polska” nie było zastrzeżone i zostało przez PKOl zgłoszone do Urzędu Patentowego. Polski Komitet Olimpijski jest organizacją autonomiczną i w swojej działalności kieruje się i promuje olimpijskie wartości" - zapewnia PKOl.

Polecamy:


KJ

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport