PAP/EPA/ANDY RAIN
PAP/EPA/ANDY RAIN

Reuters: Boris Johnson odwiedzi Polskę. W czwartek spotkanie z Dudą i Morawieckim

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 69
Boris Johnson z wizytą w Polsce. Premier Wielkiej Brytanii ma spotkać się w czwartek z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateusz Morawieckim.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w czwartek przybędzie do Polski i spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą oraz premierem Mateuszem Morawieckim. Politycy będą rozmawiać o sytuacji bezpieczeństwa wokół Ukrainy - podała w środę agencja Reutera, powołując się na źródło w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Boris Johnson przylatuje do Polski

W poniedziałek po spotkaniu w Londynie z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem brytyjski minister obrony Ben Wallace zapowiedział wysłanie do Polski dodatkowych 350 żołnierzy. Jak sprecyzowało ministerstwo obrony w Londynie, żołnierze mają wspierać stronę polską w zakresie wspólnych ćwiczeń, planowania awaryjnego i budowania potencjału w obliczu gromadzenia się sił rosyjskich na granicy z Ukrainą.

17 stycznia Wallace poinformował Izbę Gmin, że Wielka Brytania dostarczyła Ukrainie lekkie systemy obrony przeciwpancernej, by zwiększyć jej zdolności obronne w razie rosyjskiej inwazji.

SW


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka