Rosjanin chciał się przypodobać Putinowi. Pokazał jak wali młotkiem w iPada

Pewien Rosjanin nagrał wideo, na którym pokazuje, co myśli o sankcjach nałożonych przez Zachód na Rosję za inwazję na Ukrainę. - To nasza odpowiedź na sankcje Amerykanów – mówi mężczyzna i zaczyna uderzać młotkiem w iPada.

Bije młotkiem w iPada i rani się w palec

To wideo bije dziś rekordy popularności. Mężczyzna dość zamożny, jak można sądzić po wystroju wnętrza, bo akcja dzieje się na piętrze domu, robi pokazówkę. - Nie boimy się was. Przeżyjemy bez takich modnych nowinek - mówi na nagraniu.

Po czym bierze młotek i wali nim w iPada leżącego na podłodze. Potem do tego samego zachęca syna. Dziecko jest trochę rozbawione sytuacją, chwyta młotek, ale bije nim nieśmiało, w przeciwieństwie do ojca, który robi to tak agresywnie i nieudolnie, że przy okazji rani się w palec.

Internauci śmieją się z Rosjanina. Wygląda na to, że utylizował sprzęt w imię propagandy, bowiem to model iPada z 2011 roku. W Polsce wart jest teraz ok. 100 zł. Ale, jak zauważają, przy obecnym kursie rubla, to w Rosji pewnie trzeba by na niego wydać małą pensję.

"Świetny pomysł. Pisać do wszystkich Rosjan sławiących swoją wyzwoleńcza armię (np. na tiktoku) aby wykazali się odwagą i odwecie za światowe sankcje zniszczyli swoje telewizory, laptopy iPhony, spalili mercedesy, BMW, nie latali boeingami, i pokazywali to na tiktoku" - drwi jeden z użytkowników Twittera.

Apple wstrzymuje sprzedaż w Rosji

Wczoraj Apple wstrzymał w Rosji sprzedaż swoich produktów oraz działanie systemu płatniczego Apple Pay, czyli w sklepie internetowym amerykańskiego koncernu użytkownik z Rosji nie może dokonać zakupu, więc gdyby nasz bohater w niebieskim sweterku i laczkach chciał sobie kupić nowszy model, to nie mógłby tego zrobić.

Ponadto koncern wstrzymał eksport swoich produktów do Rosji, usunął aplikacje telewizji RT (Russia Today) i Sputnik News z App Store (na wszystkich rynkach poza Rosją) oraz zablokował w Apple Maps, ze względów bezpieczeństwa, dane o ruchu i wydarzeniach drogowych w Ukrainie.

Mykhailo Fedorov, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, na Twitterze podziękował Apple za decyzję. Zaapelował też do Tima Cooka, szefa koncernu, żeby zablokowano całkowicie dostęp do App Store w Rosji. - Oni zabijają nasze dzieci, zabijmy ich dostęp! - stwierdził.

Oprócz Apple już 100 firm gigantów całkowicie albo częściowo wstrzymało działalność w Rosji, albo planują to zrobić. Są wśród nich: DHL, Google, Twitter, Lenovo, Spotify, Tesla, Visa, MasterCard, Adidas itd.

ja

Czytaj także:

Kijów i Charków bronią się przed agresorem - relacja
Ks. Isakowicz-Zaleski: Pomoc dla Ukraińców spontaniczna. Panuje ogromna niepewność
Andrzej Duda podjął decyzję ws. lex Czarnek. Jest sensacja
Dramat posyłanych na wojnę z okupowanych terenów. Rosjanie wykorzystują cywili
Orlen zamówi więcej ropy z Morza Północnego. Jest umowa z Aramco
Terlecki, Sienkiewicz, Joński wspólnie dla Ukraińców. Niesamowite zdjęcie

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka