Zadziwiająca wypowiedź Elona Muska. "Przejmę Coca-Colę, by przywrócić w niej kokainę"

By Daniel Oberhaus - Self-photographed, https://www.flickr.com/photos/163370954@N08/46339127625/, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77017161
By Daniel Oberhaus - Self-photographed, https://www.flickr.com/photos/163370954@N08/46339127625/, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=77017161
Elon Musk ostatnio robi wszystko, by było o nim głośno. Ekscentryczny miliarder nie zważa na głosy krytyki i zapowiada uczynienie Twittera "maksymalną zabawą". Elon Musk zażartował też z zakupu Coca-Coli i zdradził, co by zrobił po wykupieniu koncernu.

Elon Musk wykupił najpierw pakiet akcji Twittera, a na początku tygodnia postanowił, że wykupi całą spółkę. Rada nadzorcza Twittera zaakceptowała ofertę miliardera Elona Muska, który chce kupić tę firmę z branży mediów społecznościowych. Wartość transakcji gotówkowej po 54,20 dolarów za akcję wynosi około 44 mld dolarów. Po sfinalizowaniu transakcji Twitter stanie się spółką prywatną.

Elon Musk wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaznaczył, że wykupienie Twittera ma dla niego głównie wymiar społeczny. Szef Tesli uważa, że platforma nie idzie w dobrą stronę, ograniczając prawa wypowiedzi. 

- Wolność słowa jest podstawą funkcjonowania demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem, gdzie sprawy istotne dla ludzkości są dyskutowane - twierdzi Musk.

Elon Musk: Jako następną przejmę Coca-Colę, by przywrócić w niej kokainę

Jego wypowiedzi powodują obawy, że na platformę wrócą ideologiczni ekstremiści. Jednak Musk starał się uspokajać atmosferę i zapewniał, że w jego opinii wolność to działanie w granicach prawa, ale fala krytyki nie skończyła się.

Wobec niekorzystnych komentarzy Elon Musk postanowił zadrwić z krytyków i pokusił się o żart na temat kolejnej firmy, którą mógłby kupić. "Jako następną przejmę Coca-Colę, by przywrócić w niej kokainę" - napisał na Twitterze miliarder.

Ciekawostką jest to, że na początku istnienia w recepturze Coca-Coli faktycznie był wyciąg z liści koki - stąd nazwa marki.

SW

Zobacz: 

Joe Biden wydał oświadczenie ws. pomocy dla Ukrainy. "Pomoc dla tego kraju jest droga"

Nie żyje ważny świadek koronny. Znaleziono go martwego w celi

Tak Niemcy postrzegają Olafa Scholza. Druzgocący sondaż, kanclerz ma powody do niepokoju


Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie