„Sześcioletnia kadencja prezesa NBP jest za krótka”. Kukiz o Glapińskim

Paweł Kukiz / Adam Glapiński / Fot. PAP/Canva
Paweł Kukiz / Adam Glapiński / Fot. PAP/Canva
Najprawdopodobniej zagłosuję za kandydaturą Adama Glapińskiego na kolejną kadencję jako prezesa NBP; niech poniesie ewentualną odpowiedzialność w przyszłości - powiedział lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Ocenił, że 6-letnia kadencja na tym stanowisku jest zbyt krótka.

Kukiz o Glapińskim

Paweł Kukiz był we wtorek gościem Polsat News, gdzie był pytany o głosowanie w Sejmie nad kandydaturą Adama Glapińskiego na kolejną kadencję jako prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Polecam:

Zmarł pierwszy prezydent Ukrainy. Łeonid Krawczuk miał 88 lat

Za walkę na Ukrainie Polakom grozi 5 lat odsiadki. Kwiatkowski: Zmieńmy prawo

Według wstępnego harmonogramu obrad Sejmu, w czwartek - w planowanym na popołudnie bloku - ma się odbyć głosowanie ws. powołania prezesa NBP. Prezydent w styczniu złożył wniosek o powołanie Glapińskiego na drugą kadencję prezesa NBP; jego obecna kadencja upływa w czerwcu.

Kukiz powiedział, że "osobiście najprawdopodobniej zagłosuje" za kandydaturą Glapińskiego. Zaznaczył, że pozostali członkowie koła będą głosowali według własnego uznania.

„Sześcioletnia kadencja prezesa NBP jest za krótka”

Jak ocenił, 6-letnia kadencja jest zbyt krótka dla prezesa NBP. "Po drugie, zmiana w tej w chwili, w sytuacji kryzysowej, która dotyka całego świata, szefa NBP na kogoś innego, powoduje zagrożenie, że jego następca będzie mierny, i wszystkie winy będzie zwalać na poprzednika. Jeżeli już, to niech Glapiński poniesie odpowiedzialność w przyszłości" - mówił Kukiz.

Kukiz stwierdził, że nie zna kandydatów opozycji na to stanowisko. "Opozycja mi ich nie przedstawiała, nikt nie próbował mnie przekonać do jakichś ewentualnych innych kandydatur. Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał" - zapewnił Kukiz.

KW

Czytaj dalej:

Czy Putin wprowadzi stan wojenny? Dyrektor Wywiadu Narodowego USA odpowiada

Rosja traci wszystkie swoje aktywa na terytorium Ukrainy. "Zabierzemy wszystko"

Rosyjskie czołgi na Ukrainie - rola na polu bitwy

B. ambasador w Moskwie o akcji z Andriejewem. "Rosja osiągnęła korzyści, nie musi nic robić"

Ziobro: Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka