Ziobro: Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w mocnych słowach odniósł się do słów Donalda Tuska na temat wniosku o wotum nieufności wobec szefa resortu sprawiedliwości. (fot. Flickr/European Parliament)
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w mocnych słowach odniósł się do słów Donalda Tuska na temat wniosku o wotum nieufności wobec szefa resortu sprawiedliwości. (fot. Flickr/European Parliament)
— Donald Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli; i to jest niestety cały problem związany z jego aktualną działalnością polityczną, i aktualną inicjatywą, którą podejmuje rzekomo w obronie środków europejskich dla Polski — powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Tusk chce wotum nieufności dla Ziobry

Lider PO Donald Tusk w nagranym filmiku, który opublikował na Twitterze, zapowiedział złożenie przez klub KO wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, lidera Solidarnej Polski. Zwrócił uwagę, że to właśnie Ziobro "blokuje te ponad 700 mld złotych środków europejskich, które wciąż czekają na Polskę".

— Minister Zbigniew Ziobro, prawdopodobnie najdroższy minister świata, droższy nawet niż czereśnie — powiedział Tusk. Nawiązał w ten sposób do zdjęć, które można zobaczyć w internecie, gdzie cena czereśni to 260 zł za kilogram. — Według Polaków Ziobro jest wart 0,7, bo tyle w ostatnim sondażu ma on i jego partia — dodał szef PO.

Minister sprawiedliwości odpowiada Tuskowi

Minister sprawiedliwości skierował na wtorkowej konferencji prasowej dwa pytania do Donalda Tuska. "Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala dzisiaj Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski, Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? A czyje środowisko polityczne w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej, Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska?" - pytał szef MS.

Ziobro: Tusk wierzy w te swoje kłamstwa

Według niego, Donald Tusk "tak bardzo kłamie, że nie potrafi już później rozróżnić co jest kłamstwem, a co prawdą".

— I wierzy w te swoje kłamstwa, nie chce pamiętać. Udaje, że ma tak krótką pamięć, iż w Parlamencie Europejskim, to jego koleżanki i koledzy, z jego klubu w PE, dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała te pieniądze, o które dzisiaj się tak upomina dla Polski — powiedział minister.

— To jest właśnie akt sprawczy Donalda Tuska i jego środowiska politycznego, że tych pieniędzy nie ma — podkreślił Ziobro. — Mam nadzieję, że Donald Tusk odświeży nieco swoją pamięć i zechce wyjaśnić, jak potrafi godzić tą sytuację, którą każdy miał okazję obserwować w PE, dziesiątków występów, oracji, żądań, by Polska nie dostała ani złotówki, z jednoczesnym ubolewaniem, które wygłasza tutaj Donald Tusk, że tych pieniędzy nadal nie ma — powiedział Ziobro.

Ziobro: Europejska Partia Ludowa chce, by Polska nie dostała unijnych środków

— Sądzę, że właściwym adresatem jego wątpliwości, jego obaw, jego pretensji, są jego koleżanki i koledzy partyjni, z Europejskiej Partii Ludowej, która jest niezwykle aktywna w tym procederze, aby Polska nie dostała ani jednego euro — podkreślił szef MS.

Jego zdaniem, "Donald Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli".

— I to jest niestety cały problem związany z jego aktualną działalnością polityczną i aktualną inicjatywą, którą podejmuje rzekomo w obronie środków europejskich dla Polski — zaznaczył Ziobro.


RB


Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka