Andrzej Duda kończy 50 lat. Jakie życzenia mają dla niego politycy?

Andrzej Duda obchodzi dziś 50-te urodziny. Z tej okazji życzenia przekazali mu politycy wszystkich opcji politycznych. (fot. PAP/Leszek Szymański)
Andrzej Duda obchodzi dziś 50-te urodziny. Z tej okazji życzenia przekazali mu politycy wszystkich opcji politycznych. (fot. PAP/Leszek Szymański)
W poniedziałek Andrzej Duda kończy 50 lat. Jak podaje Wirtualna Polska, wielu innych polityków, za pośrednictwem dziennika "Fakt" złożyło prezydentowi życzenia. Wyjątkowo zaskakującą wiadomość przekazał mu polityk Solidarnej Polski.

Politycy z życzeniami dla prezydenta

Politycy wszystkich opcji politycznych rozmawiali z "Faktem", przekazując Dudzie życzenia z okazji 50. urodzin. Posłanka PiS Anna Kwiecień życzyła prezydentowi pomyślności, zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS przekonuje, że "życie zaczyna się po 50".

— Wiem, co mówię - przekonuje "Fakt". — Życzę prezydentowi zdrowia do realizacji ważnych dla Polski zamierzeń, sprawiedliwej oceny rodaków, uznania na arenie międzynarodowej, bo to będzie też dobre dla ojczyzny. Wreszcie szczęścia osobistego, rodzinnego, to też jest bardzo ważne. Na końcu życzę ci siły, niezbędnej do walki o silną pozycję Polski w Europie i świecie.

Czytaj

Janusz Kowalski z wyjątkowym przesłaniem dla Dudy

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski także złożył życzenia prezydentowi. W ostatnich miesiącach Duda złożył własny projekt dotyczący likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 

— Życzę prezydentowi, by dokonywał zawsze dobrych wyborów dla Polski. Nadal wzmacniał skutecznie pozycję Polski na świecie i więcej wsłuchiwał się w rekomendacje ministra Zbigniewa Ziobry, który broni polskiego węgla i polskiej suwerenności przed atakami eurokratów. I nie słuchał totalnej opozycji — przekazał Kowalski "Faktowi". Dodał również, że konieczne są dokończenie reform sądownictwa i polskiej szkoły, a także zrepolonizowanie mediów.

Życzenia od opozycji

Michał Szczerba, poseł opozycji życzył prezydentowi "zdrowia i niezależności" oraz by "nie był prezydentem straconych szans".

— Pół wieku to najwyższy czas, żeby dojrzeć do politycznej niezależności. I nie być wciąż sterowanym przez sędziwego lidera partii — mówił Szczerba. Wspomniał on też o dobrych i złych decyzjach Dudy. Wśród dobrych znalazło się zawetowanie lex TVN, z kolei nominacja Adama Glapińskiego na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego uznana była za złą.

— Z trudem będzie mógł spojrzeć w oczy tym, których drożyzna doprowadziła do skrajnej biedy — dodał.

Podobny przekaz miał Krzysztof Śmiszek z Nowej Lewicy, który także zauważa, że "50. urodziny to czas, by zrozumieć, czym jest niezależność".

— Bardzo bym chciał, żeby pan prezydent wreszcie wziął sobie do serca, że jest prezydentem wszystkich Polaków, a nie tylko swojego obozu politycznego — powiedział "Faktowi".

Marek Sawicki z PSL życzy prezydentowi, by ten kontynuował działania, jakie wykonuje w ostatnich trzech miesiącach.

Hanna Gill-Piątek z Polski 2050 życzyła Dudzie naprawienia popełnionych błędów, by mógł stać się on prezydentem wszystkich Polaków.

— Moim zdaniem powinien wykonać gest wobec grup, które nie czuły się dobrze po jego ostatniej kampanii, np. osoby LGBT — oznajmiła Gill-Piątek.


RB


Zobacz

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka