Waldemar Olejniczak, poseł z ramienia PiS uległ poważnemu wypadkowi koło Modlina. Polityk obecnie przebywa w stanie krytycznym w bielańskim szpitalu. (fot. PAP)
Waldemar Olejniczak, poseł z ramienia PiS uległ poważnemu wypadkowi koło Modlina. Polityk obecnie przebywa w stanie krytycznym w bielańskim szpitalu. (fot. PAP)

Poważny wypadek posła PiS. Jest w stanie krytycznym

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 20
"Super Express" donosi, że poseł PiS Waldemar Olejniczak z okręgu płockiego uległ poważnemu wypadkowi. Portal informuje, że jego stan jest krytyczny. Polityk przebywa obecnie w szpitalu bielańskim.

Poważny wypadek posła PiS

W czwartek media obiegła informacja o poważnym wypadku polityka, do którego doszło w okolicach Modlina. Obecnie przebywa on w krytycznym stanie w bielańskim szpitalu. Jak informuje "Super Express", portal skontaktował się z bliską osobą polityka. Z uzyskanych informacji wynika, że poseł jest już przytomny, nadal jednak jego stan jest poważny.

Do wypadku doszło, kiedy w samochód Olejniczaka uderzył łoś, który nagle wyskoczył przed pojazd.

Kariera polityczna Olejniczaka

Waldemar Olejniczak rozpoczął swoją karierę polityczną w 2002 i 2006 roku z ramienia lokalnych komitetów. W 2014 z ramienia PiS trafił on do rady powiatu sierpeckiego. W 2015 roku postanowił on kandydować do Sejmu z okręgu płockiego, jednak bez powodzenia. 

Również w 2015 udało mu się po raz pierwszy zastąpić innego polityka i został on posłem, zajmując miejsce Wojciecha Jasińskiego. W 2019 roku ponownie starał się o utrzymanie mandatu poselskiego, jednak otrzymał on za mało głosów, by udało mu się utrzymać sprawowaną pozycję. Jakiś czas później Olejniczak zastąpił w parlamencie Marka Opiołę.

— Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej — ślubował wówczas Olejniczak.


RB


Czytaj też: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości