Amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych Tesla Inc., której właścicielem jest Elon Musk został usunięty z indeksu S&P 500 ESG Index przez S&P Dow Jones Indices. Źródło: YouTube/TED
Amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych Tesla Inc., której właścicielem jest Elon Musk został usunięty z indeksu S&P 500 ESG Index przez S&P Dow Jones Indices. Źródło: YouTube/TED

Kolejne problemy Muska, padły poważne zarzuty. Tesla wyrzucona z indeksu S&P 500 ESG

Redakcja Redakcja Giełda Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Amerykański producent elektrycznych samochodów osobowych Tesla Inc., spółka, której właścicielem jest Elon Musk, została usunięta z indeksu S&P 500 ESG Index przez S&P Dow Jones Indices. Jednym z powodów jest zarzut o dyskryminację rasową.

W indeksie S&P500 ESG znajdują się takie firmy jak Apple, Microsoft czy Amazon, a nie ma Tesli. Zmiany w indeksie weszły w życie 2 maja natomiast dopiero teraz zostały opublikowane. 

Dyskryminacja rasowa jednym z powodów 

S&P Dow Jones Indices poinformowało, że Tesla Inc. została wyrzucona z indeksu ze względu na lepsze wyniki “rówieśników z globalnej grupy przemysłowej” oraz “brak strategii niskoemisyjnej i kodeksu postępowania biznesowego firmy Tesla“.

Kolejne zarzuty dotyczą dyskryminacji rasowej i złych warunków pracy w fabryce Tesla we Fremont, jak również postępowanie firmy w związku z dochodzeniem National Highway Traffic Safety Administration po tym, jak wiele ofiar śmiertelnych i rannych zostało powiązanych z pojazdami z funkcją autopilota.

Odpowiedź Muska 

Szef Tesli Elon Musk postanowił odpowiedzieć na zarzuty S&P Dow Jones Indices. Na swoim Twitterze opublikował wpis, w którym atakuje spółkę i jej indeks ESG. 

"Exxon znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie pod względem środowiska, społeczeństwa i zarządzania (ESG) według S&P 500, podczas gdy Tesla nie znalazła się na liście! ESG to oszustwo. Zostało uzbrojone przez fałszywych wojowników o sprawiedliwość społeczną" – napisał Musk na Twitterze.


MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka