Obi-Wan Kenobi twarzą nowego elektrycznego Volkswagena

Obi-Wan Kenobi będzie twarzą spotu promującego nowego elektrycznego Volkswagena ID Buzz (fot. volkswagen-newsroom.com)
Obi-Wan Kenobi będzie twarzą spotu promującego nowego elektrycznego Volkswagena ID Buzz (fot. volkswagen-newsroom.com)
Volkswagen wprowadza na rynek samochód elektryczny – ID Buzz. Z tej okazji, w ramach promocji pojazdu, jako główną postać reklam zatrudniono Ewana McGregora, wcielającego się w rolę Obi-Wana Kenobi z Gwiezdnych Wojen.

Obi-Wan Kenobi będzie promował nowego Volkswagena

"Rzeczpospolita" zauważa, że wraz z nowym serialem w uniwersum Gwiezdnych Wojen pt. "Obi-Wan Kenobi", który od 27 maja pokazywany będzie na platformie Disney+, rusza kampania elektrycznego modelu Volkswagena ID Buzz. Marka we współpracy z Lucasfilm oraz Industrial Light & Magic stworzyła specjalny spot reklamowy, w którym samochód ten pojawia się u boku znanych z Gwiezdnych Wojen postaci, w tym Obi-Wana Kenobiego. Ewan McGregor będzie także ambasadorem marki Volkswagen.

— Dzięki tej współpracy nie tylko łączymy dwie silne światowe marki, ale także pokolenia fanów, którzy dorastali wraz ze swoimi ikonami. Chcemy w ten sposób dotrzeć do zupełnie nowych grup docelowych w zakresie e-mobilności, innowacji i cyfryzacji — przekazał Klaus Zellmer, członek zarządu Volkswagena do spraw sprzedaży, marketingu i after sales.

Ewan McGregor miłośnikiem Volkswagenów

Współpraca rozpoczyna się od specjalnie wyprodukowanego spotu, w którym wykorzystano wirtualną scenografię ILM StageCraft na Infinity Stage. Kampania Volkswagena z udzialem Obi-Wana Kenobiego zostanie uruchomiona jednocześnie na kilku rynkach międzynarodowych, w tym także w Polsce. Wyświetlana będzie w telewizji, mediach społecznościowych oraz na billboardach.

— Jestem miłośnikiem Volkswagena od czasu, gdy w wieku 16 lat po raz pierwszy pojechałem swoim własnym VW. Od tamtej pory kolekcjonuję samochody — komentuje McGregor.RB


Zobacz: 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka