Zamknij okna i przeparkuj samochód. Prawie cała Polska na żółto, IMGW ostrzega

W środę nad Polską zalegać będzie front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty. Źródło: pixabay.com
W środę nad Polską zalegać będzie front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty. Źródło: pixabay.com
W środę nad Polską zalegać będzie front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty. W kilku powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego ostrzega nawet przed burzami z gradem.

W środę czeka nas znowu nie przyjemna pogoda. W większości Polski IMGW wydało żółte alerty przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Instytut ostrzega, że pojawią się burze, silne deszcze z burzami, intensywne opady deszczu oraz burze z gradem. 

Na południu najgorzej 

IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami wydał dla województwa zachodnio-pomorskiego, a także w przeważającej części województw lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. 

Żółty alert ostrzegający przed silnym deszczem z burzami został natomiast wydany dla całego województwa podlaskiego oraz części województw lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Instytut ostrzega również mieszkańców górskich powiatów Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Śląska.

Burz z gradem mogą spodziewać się mieszkańcy w kilku powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego, dla których IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Żółty alert przed intensywnymi opadami deszczu został wydany natomiast dla kilku powiatów w województwie śląskim.

W czwartek znacznie spokojniej 

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północna pozostawać będzie w zasięgu układów niżowych i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Nad Europą południową dominował będzie wyż z centrum głównym nad Atlantykiem.

Polska będzie na skraju niżu znad Morza Norweskiego i Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i zacznie spadać.

IMGW prognozuje, że w czwartek w ciągu dnia będzie w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże, rano i wieczorem miejscami również małe. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy i północnym wschodzie możliwe burze. Na Mazurach i Suwalszczyźnie prognozowana suma opadów lokalnie do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 stopni Celsjusza na północy i w obszarach podgórskich, około 20 st.C w centrum, do 23 stopni na południowym wschodzie. Chłodniej miejscami na Wybrzeżu, od 14 do 16 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, na północy kraju w porywach do 65 km/h, a nad morzem dość silny i silny 35-50, w porywach do 80 km/h, zachodni, początkowo także południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości