Janusz Korwin-Mikke wykazał aż osiem źródeł dochodu w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym. fot. Piotr Drabik, Flickr, CC BY 2.0
Janusz Korwin-Mikke wykazał aż osiem źródeł dochodu w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym. fot. Piotr Drabik, Flickr, CC BY 2.0

Janusz Korwin-Mikke ujawnił oświadczenie majątkowe. Jest jeden problem

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Janusz Korwin-Mikke wykazał aż osiem źródeł dochodu w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym. Lider Konfederacji jest też posiadaczem udziałów w wielu nieruchomościach. Z dokumentacji możemy też dowiedzieć się, że polityk toczy spór z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Janusz Korwin-Mikke pokazał oświadczenie majątkowe

Janusz Korwin-Mikke nie posiada kredytu, ale sam udziela pożyczek. W ostatnim oświadczeniu majątkowym polityk wymienił jako część majątku pożyczkę w wysokości 27 tys. zł udzieloną spółce Wolnorynkowy Sp. z.o.o., w której ma 40 proc. udziałów. Zostały wycenione na 2 tys. zł. Poza tym lider Konfederacji posiada oszczędności w wysokości ok. 112 tys. zł, 5 tys. dol. i 14,5 tys. euro.

Według oświadczenia Janusz Korwin-Mikke posiada aż osiem źródeł dochodu. Na to składają się pieniądze z Sejmu, tj. dieta parlamentarna w wysokości 37 tys. 578 zł 5 gr i uposażenie w kwocie 117 tys. 250 zł 10 gr. Do tego pobiera dwie emerytury - świadczenie z Parlamentu Europejskiego w wysokości 13 tys. 984 euro i emerytura z ZUS, która wynosi 17 tys. 410 zł 56 gr. Oprócz tego polityk wymienił też zarobki z pięciu różnych spółek, które przynoszą mu w sumie 40 tys. 945 zł 50 gr.

Poza tym Janusz Korwin-Mikke wpisał do oświadczenia majątkowego 2 proc. udziałów w domu o wartości ok. 1 mln zł i pięć działek o łącznej wartości ok. 6 mln zł.

Z dokumentacji możemy też dowiedzieć się, że polityk toczy spór z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja ma domagać się od niego 80 tys. zł.

SW

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka