Prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z raperem Matą, by omówić nowy projekt artystyczny. fot. Instagram/PAP
Prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z raperem Matą, by omówić nowy projekt artystyczny. fot. Instagram/PAP

Mata spotkał się z Trzaskowskim. Szykuje się nowy projekt

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkał się z raperem Matą. Na spotkaniu omawiano projekt artystyczny, który miałby być realizowany w stolicy.

Rafał Trzaskowski spotkał się z Matą

W Warszawie doszło do niecodziennego spotkania. Prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z raperem Matą, aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów w Polsce. Sławę przyniosły mu takie utwory jak "Patointeligencja" czy "Patoreakcja". 

Raper chciał przedstawić Trzaskowskiemu projekt artystyczny, który miałby się odbywać w Warszawie i jest to reakcja na zablokowanie koncertu artysty nad Wisłą. Występ miał się odbyć 24 maja, ale policja nie wyraziła zgody. Dzień wcześniej artysta zorganizował koncert na barce, a euforia fanów była tak duża, że niektórzy skakali do Wisły, by dopłynąć do barki.

— Słuchajcie, jest mi w c**j przykro, że czekaliście dzisiaj na marne. Do końca próbowaliśmy coś wymyślić, ale dostałem info, że jeśli pojawię się na plaży, to będzie nam groziło do ośmiu lat pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych wydarzeń masowych — tłumaczył Mata na Instagramie. — Wczoraj dużo osób skakało do Wisły, a po stronie "poniatówki" jest dużo głębiej i wiry są znacznie silniejsze, więc ryzyko, że komuś z was stałaby się krzywda, było po prostu za duże — dodał.

– Jak pogoda się poprawi i uda nam się dogadać z władzami, to znowu pobawimy się wszyscy nad Wisłą. Rafał Trzaskowski liczę na wsparcie tego projektu, ponieważ jest legendarny – pisał Mata w mediach społecznościowych.

Prezydent Trzaskowski apelu posłuchał i na spotkaniu toczyła się dyskusja nad rozwiązaniami, które mogłyby zapewnić bezpieczeństwo podczas występów artystycznych. Poruszony został także temat koncertu artysty na PGE Narodowym, który rzekomo nie jest otwarty na współpracę z artystą. Rzeczniczka prasowa obiektu zaprzecza jednak i twierdzi, że agencja, z którą pracuje Mata, otrzymała propozycję. 

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj42 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura