Ekspert wojskowy: Putin ma coraz mniej czasu na zrealizowanie dzieła swojego życia

Władimir Putin chce przywrócić Związek Radiański, fot. Wikipedia.org
Władimir Putin chce przywrócić Związek Radiański, fot. Wikipedia.org
Ekspert wojskowy Ołeh Żdanow w rozmowie z portalem tsn.ua ujawnił, co obecnie dzieje się z rosyjskim dyktatorem Władimirem Putinem i jego otoczeniem.

Putin chce przywrócić Związek Radiański

Jego zdaniem Władimir Putin zdaje sobie sprawę, że coraz trudniejsze będzie zrealizowanie dzieła swojego życia - przywrócenia Związku Radiańskiego, czyli dawnej Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, która przestała oficjalnie istnieć 16 grudnia 1991 r., gdy uznane zostało niepodległe państwo ukraińskie.

Polecamy: Verhofstadt i eurokraci chcą odwołać von der Leyen za przyznanie Polsce pieniędzy z KPO

- Tylko że on nie jest w stanie tego zrobić. Nie ma wystarczająco dużo czasu. Jego stan zdrowia jest słaby i pogarsza się. Widać, że ostatnio coraz częściej ulega on pogorszeniu. I tak chce dokończyć dzieło swojego życia - odbudowę Związku Radiańskiego lub Imperium Rosyjskiego, jak on to nazywa, nie wiadomo. Podstawą tej unii będzie Ukraina. W rzeczywistości jest to największa i najpotężniejsza republika. Wraz z jej przyłączeniem państwo może automatycznie przyłączyć się do Ukrainy - powiedział Żdanow i dodał, że prezydent Rosji zdaje sobie sprawę, że zdrowie mu szwankuje, a czas ucieka i już zaczął rozmawiać o przekazaniu władzy.

Na Kremlu klany już walczą o władzę po Putinie

- Potrzebuje człowieka czynu, który będzie biegał, siedział i rozmawiał, ponieważ Putin jest już pod dużą presją. Nie zgodzi się na to. Będzie siedział w gabinecie lub w bunkrze i wydawał rozkazy, kto i co ma mówić, co robić, jak dalej postępować - powiedział ekspert wojskowy.

Żdanow dodaje, że na Kremlu rozpoczęła się już walka o władzę między pięcioma głównymi klanami w związku ze stanem zdrowia ich przywódcy.

O tym, że Putin chce odbudować Związek Radiański mówił już w 2018 roku były prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Według słów Poroszenki, prezydent Rosji chce podwoić Ukrainę: "A więc podwoić Ukrainę. I przywrócić ZSRR lub Imperium Rosyjskie. Co kto woli" - mówił.

ja

Czytaj także:

Premier w Lublinie: Nie będzie Trójmorza bez wolnej i suwerennej Ukrainy

PiS chce przesunąć termin wyborów. Padła propozycja wstępnego terminu

Odpowiedź USA i Korei Południowej. Wystrzelono rakiety w stronę potężnego wroga

Spór o tzw. rejestr ciąż. O co chodzi w rozporządzeniu Niedzielskiego?

Ławrow musiał zmienić oficjalne plany. Bunt aż trzech krajówLubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka