Poważne straty rosyjskiej armii. Imponujące nagranie z akcji Ukraińców

Ukraińcy chwalą się zniszczeniami, jakie wyrządzają Rosjanom. Na Twitterze udostępniono nagrania z akcji ukraińskiej armii. (fot. Twitter/OSINTtechical)
Ukraińcy chwalą się zniszczeniami, jakie wyrządzają Rosjanom. Na Twitterze udostępniono nagrania z akcji ukraińskiej armii. (fot. Twitter/OSINTtechical)
45. Artyleryjska Brygada Ukraińska podzieliła się nagraniem, na którym przedstawiono skuteczność swojej obrony przed Rosjanami. Na filmie widać zniszczenia, które śmiało nazwać można dużym sukcesem dla Ukraińców.

W ukraińskim mieście Połohym, które znajduje się w obwodzie zaporoskim obecnie stacjonują Rosjanie. Ich armia zorganizowała w tym miejscu bazę wypadową, gdzie gromadzony jest sprzęt i amunicja. Jak się okazuje, Ukraińcy dzięki nowoczesnym haubicom i amunicji dalekiego zasięgu są w stanie skutecznie unieszkodliwiać takie cele.

Spektakularne nagranie ukraińskiej armii

Na nagraniu udostępnionym na Twitterze widać ogromne eksplozje i słupy czarnego dymu unoszące się nad ostrzeliwanym terenem. Tam właśnie znajdował się skład amunicji, który został zniszczony przez Ukraińców.

Ukraiński oddział stracił w tej akcji drona, który został zestrzelony bezpośrednio z pocisku przeciwlotniczego, jednak to jedyne straty, jakie ponieśli ukraińscy żołnierze podczas tej akcji. Kiedy na miejsce wysłano na zwiad kolejną maszynę, którego zadaniem było sprawdzenie skuteczności ostrzału, nie napotkała ona obrony przeciwlotniczej. Na miejscu widać było jednak duże zniszczenia.


RB 


Czytaj dalej:

Premier w Lublinie: Nie będzie Trójmorza bez wolnej i suwerennej Ukrainy

Genialny pomysł Marianny Schreiber - wymienić złotówki na euro wg kursu 1:1

PiS chce przesunąć termin wyborów. Padła propozycja wstępnego terminu

Odpowiedź USA i Korei Południowej. Wystrzelono rakiety w stronę potężnego wroga

Verhofstadt i eurokraci chcą odwołać von der Leyen za przyznanie Polsce pieniędzy z KPO

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka