Akt oskarżenia przeciwko Kurdej-Szatan. "Fajnie, że dowiaduję się o tym z internetu"

Barbara Kurdej-Szatan oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej. (fot. Instagram/Barbara Kurdej-Szatan)
Barbara Kurdej-Szatan oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej. (fot. Instagram/Barbara Kurdej-Szatan)
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan, oskarżonej przez Prokuraturę Okręgową o zniesławienie Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy. Aktorka nazwała ich "maszynami bez mózgów oraz mordercami".

7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów skierowany został akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan.

— Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy — powiedziała w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Kurdej-Szatan zniesławiła Straż Graniczną

Akt oskarżenia związany jest z wpisem aktorki na Instagramie.

— W jego treści mianem 'maszyn bez mózgu i serca oraz morderców' określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby, tj. o czyn z art. 212 par 2 kk — poinformowała prokurator Skrzyniarz.

W połowie maja Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty w tej sprawie. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazała wówczas, że "podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia".

Za zarzucony czyn grozi jej kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku, a także grzywna.

Aktorka o oskarżeniu dowiedziała się z Internetu?

W środę Barbara Kurdej-Szatan dodała wpis na Instagramie, w którym poinformowała, że ta nie wiedziała o akcie oskarżenia i dowiedziała się o nim z Internetu.

— A! Ok świetnie. Fajnie, że dowiaduję się o tym z internetu. Szybciej trzeba zrobić szopkę medialną, niż oficjalnie poinformować zainteresowaną. Prokuratura złożyła sprawę do sądu i poinformowała media. Tylko nikt nie był łaskawy poinformować mnie — napisała aktorka.


Wpis aktorki na Instagramie

W listopadzie ubiegłego roku Barbara Kurdej-Szatan umieściła na Instagramie, w którym odniosła się do Straży Granicznej.

— To jest ku**a 'straż graniczna'????? 'Straż' ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!! — napisała aktorka. 

Wpis ten został później usunięty.


RB


Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości