Biedroń wyróżniony przez środowisko LGBT. Dostał nagrodę

Robert Biedroń otrzymał prestiżową nagrodę Alan Turing LGTBIQ+. (fot. PAP)
Robert Biedroń otrzymał prestiżową nagrodę Alan Turing LGTBIQ+. (fot. PAP)
— Współprzewodniczący Nowej Lewicy, europoseł Robert Biedroń został laureatem nagrody Alan Turing LGTBIQ+. Polityk został doceniony za walkę na rzecz środowiska LGBT — poinformowała w piątek Nowa Lewica.

Nagroda dla Biedronia

Nowa Lewica poinformowała, że Biedroń otrzymał nagrodę w kategorii PREMIO ESPECIAL.

— Chciałbym zadedykować tę nagrodę tym milionom z nas, którzy wciąż są zmuszeni do ukrywania swojej miłości i tożsamości — mówił cytowany w komunikacie Biedroń, odbierając nagrodę.

— Wierzę w politykę, która przynosi ludziom zmianę życia na lepsze. Głownie tym, którzy zostali w tyle, są wykluczeni, odizolowani i zapomniani — zapewniał.

Podczas uroczystości Biedroń przedstawił pomysł rozpoczęcia prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Osób LGBTQ+.

— Jestem sceptycznie nastawiony do globalizacji, ale jeśli mamy się globalizować, zglobalizujmy wreszcie prawa człowieka, w tym prawa osób LGBT — zaapelował.

Biedroń do osób LGBT z Ukrainy

Zwrócił się też ze wsparciem do osób LBGT z Ukrainy.

— Wojna ma niszczący wpływ na życie i prawa człowieka wszystkich ludzi. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy zapewnić ochronę tym, którzy pozostali w kraju ogarniętym walkami. Musimy wspierać tych Ukraińców LGBT, którzy zmagają się z wojną, ale także Rosjan LGBT, którzy zmagają się z reżimem Putina i zakazem tzw. homopropagandy — mówił Biedroń.

Prestiżowa nagroda Alan Turing LGTBIQ+

Jak podkreślono w komunikacie, nagroda Alan Turing LGTBIQ+ to najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda środowiska LGTBIQ+ na świecie. W tym roku wśród nominowanych byli m.in.: Pussy Riot, Amnesty International, Chelsea Manning, czy Conchita Wurst.

Alan Turing wniósł ogromny wkład w rozwój informatyki, a także walnie przyczynił się do pokonania hitlerowskich Niemiec, pracując nad złamaniem kodu Enigmy. Turing jest powszechnie określany jako ojciec sztucznej inteligencji i informatyki teoretycznej.


RB

Czytaj: 

Ukraińcy precyzyjnie trafili w rosyjski holownik. Spora strata dla Rosjan

Dzień jak co dzień w USA. Strzelanina w kościele, są ofiary

Kukiz straci partię. Wszystko za sprawą tych braków

Lubię to! Skomentuj38 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo