Epic Games wprowadza funkcję, która na pewno ucieszy wielu fanów ich gier. Źródło: YouTube/Unreal Engine
Epic Games wprowadza funkcję, która na pewno ucieszy wielu fanów ich gier. Źródło: YouTube/Unreal Engine

Epic Games ma prezent dla graczy, będą zachwyceni. Długo wyczekiwana funkcja

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
Epic Games wprowadza funkcję, która na pewno ucieszy wielu fanów ich gier. Mianowicie, każdy gracz, który kupił ich grę np. na Steam będzie mógł prowadzić wspólną rozgrywkę z kolegą, który odebrał np. darmową grę na Epic Games Store.

Epic Games wprowadza wyczekiwaną funkcję

Epic Online Services Crossplay, bo tak nazywa się ta funkcja, została udostępniona deweloperom w zeszłym tygodniu. Ma ona pozwolić na wspólną rozgrywkę graczy na platformach Steam i Epic. Zestaw narzędzi nie jest częścią silnika Unreal Engine firmy Epic Games, więc każda gra działająca na dowolnym silniku może z niego korzystać.

Epic Games i nowa funkcja. Połączenie kont Epic i Steam 

Crossplay pozwoli na połączenie kont użytkowników Steam i Epic Games, w tym listy znajomych i zaproszenia do gier. Z informacji wynika, że może on być również aktualizowany bez konieczności patchowania gry podstawowej. Deweloperzy będą mogli wybrać, które funkcje crossplay chcą włączyć lub pominąć.

Mimo, że narazie narzędzie obecnie działa tylko na Epic i Steam, to producent nie wyklucza wprowadzenia obsługi dla innych platform. W planach jest wdrożenie go do innych sklepów z grami na komputery PC, a także macOS i Linux. Narzędzie ma działać również na konsolach i urządzeniach mobilnych.

Warto dodać, że gra międzyplatformowa jest dostępna w pakiecie Epic Online Services SDK 1.15.

Epic Games wprowadzi też ocenę gier

Chociaż, że funkcja oceny gier jest dość ważna i prosta we wprowadzeniu, to Epic Games jeszcze tego nie zrobiło. Jeszcze, ponieważ ma się to zmienić w najbliższym czasie. Epic Games zapowiedziało, że ich klienci będą mogli oceniać gry i wypełniać ankiety.

Będzie to polegać na tym, że gracze po dwóch godzinach rozgrywki będą mogli ocenić grę w 5-punktowej skali. Ankieta od Epic Games natomiast ma być przedstawiana losowym graczom, a zawierać ona będzie pytania dotyczące różnych cech gry, takich jak grafika czy poziom trudności.

MP

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie