Marcin Wojciechowski został wezwany przez białoruskie MSZ. Źródło: Twitter/@PLinBelarus
Marcin Wojciechowski został wezwany przez białoruskie MSZ. Źródło: Twitter/@PLinBelarus

Kłopoty polskiego dyplomaty. Reżim Łukaszenki wezwał go na dywanik

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 12
Rzecznik polskiego resortu dyplomacji Łukasz Jasina w rozmowie z PAP potwierdził, że charge d’affaires Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski został wezwany przez białoruskie MSZ. O wezwaniu Wojciechowskiego wcześniej poinformował białoruski resort spraw zagranicznych.

 MSZ nie będzie komentować szerzej doniesień o wezwaniu charge d'affaires Marcina Wojciechowskiego do czasu uzyskania pełnej informacji o sytuacji. 

Wojciechowski tylko złożył kwiaty

W ostatnich dniach w Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi zrównana z ziemią została kwatera żołnierzy AK, poległych w 1944 roku. Nie pozostał tam żaden z 22 krzyży, postawionych w tym miejscu pamięci. Ambasada Polski na Białorusi we wtorek poinformowała na Twitterze, że Wojciechowski złożył kwiaty i zapalił znicze na grobach żołnierzy AK w Mikuliszkach - na cmentarzu, który został "barbarzyńsko zrównany z ziemią".

Polski resort dyplomacji poinformował we wtorek wieczorem, że do MSZ wezwany został chargé d’affaires Białorusi, któremu przekazano ostry protest w związku ze zniszczeniem cmentarza.

MP

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj12 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka