Duda reaguje na fotomontaż z jego udziałem. Posłowie Lewicy przepraszają za błąd

Posłowie Lewicy udostępnili na Twitterze zdjęcie z udziałem Andrzeja Dudy, które okazało się być fotomontażem. Politycy przepraszają za błąd po reakcji samego prezydenta. (fot. Twitter)
Posłowie Lewicy udostępnili na Twitterze zdjęcie z udziałem Andrzeja Dudy, które okazało się być fotomontażem. Politycy przepraszają za błąd po reakcji samego prezydenta. (fot. Twitter)
Posłowie Lewicy Tomasz Trela oraz Paweł Krutul opublikowali na Twitterze zdjęcie klęczącego prezydenta, które okazało się być fotomontażem. Wielu internautów zwróciło uwagę, że to wykonania przeróbki wykorzystano fotografię z 80. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów do Auschwitz. Na fotomontaż zareagował sam Andrzej Duda.

Fotomontaż z udziałem Andrzeja Dudy

— 7 lat na urzędzie, a pan ciągle na kolanach — napisał Trela na Twitterze, dołączając do swojego wpisu zdjęcie z klęczącym przed Tadeuszem Rydzykiem Andrzejem Dudą.

Na fotomontaż zareagowała m. in. była szefowa "Wiadomości", Marzena Paczuska. Pod wpisem posła Lewicy zwróciła uwagę, że Trela posługuje się "fotofejkiem".

Na wpis ten odpowiedział również sam prezydent. Duda podkreślił, że "nie wie, z czego kolesie zmontowali to zdjęcie, ale on nie miał dziś takiego krawata". Dodał również, że Rydzyk był w stroju liturgicznym i że załączona przez Trelę fotografia to fake.

Zdjęcie z uroczystości w Auschwitz

Zdjęcie prezydenta, które zostało wykorzystane do wykonania fotomontażu pochodzi z uroczystości w Auschwitz. Prezydent oddawał tam hołd zamordowanym w obozie więźniom, w 80. rocznicę ich pierwszego transportu na miejsce.

Przeprosiny polityków Lewicy

Do błędu przyznał się poseł Tomasz Trela. W swoim wpisie na Twitterze stwierdził, że "nie był świadom, jakie zdjęcie wykorzystano do stworzenia fotomontażu". Podkreślił również, że "państwo powinno być świeckie, a w mediach trzeba uważać na fejki".


Paweł Krutul również postanowił usunąć post z dołączonym zdjęciem. Polityk postanowił także przeprosić, jednak podkreślił, że prezydent "nigdy nie powinien przed nikim klękać".


RB

Czytaj też:

Ceny szybują w górę. Szczyt podwyżek dopiero przed nami. Prognozy dot. inflacji

Gerhard Schroeder stawia sprawę jasno. Będzie dalej przyjaźnić się z Putinem

Ukraińcy zaatakowali rosyjską bazę wojskową. "Zaczyna się u nich prawdziwa panika"

Spytali mistrzynię Wimbledonu o Putina. Jedno zdanie wprawiło w osłupienie cały świat

Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka