Rafał Trzaskowski chory na koronawirusa. "Nie lekceważcie COVID-u"

Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem Facebooka, że zachorował na COVID. Źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem Facebooka, że zachorował na COVID. Źródło: Facebook/Rafał Trzaskowski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował za pośrednictwem Facebooka, że zachorował na COVID. Zaapelował, aby "uważać na siebie i nie lekceważyć COVID-u".

"W tym tygodniu przekonuję się na własnym przykładzie, że COVID wciąż pozostaje tak samo, albo nawet bardziej zdradliwy. Zaraźliwy jest coraz bardziej. Objawy nie muszą być wcale banalne - nawet po wcześniejszym przechorowaniu i szczepionkach" – napisał Trzaskowski na Facebooku. 

Rząd nie radzi sobie z koronawirusem?

Jak zaznaczył Rafał Trzaskowski, "rząd nie ma strategii na kolejną falę zachorowań". "Wiarygodnych statystyk i systemowego testowania nie ma - a we wrześniu może nas czekać bardzo nieprzyjemna niespodzianka. Co najgorsze, nie ma też żadnej systematycznej odpowiedzi na powikłania" – dodał.

Na koniec prezydent Warszawy przestrzegł przed chorobą. "Drodzy Państwo, uważajcie na siebie i nie lekceważcie COVID-u".

Informację o chorobie prezydenta Warszawy potwierdził PAP zastępca rzecznika stołecznego ratusza Jakub Leduchowski.

Koronawirus znowu wraca

Minionej doby badania potwierdziły 1974 zakażenia koronawirusem, w tym 298 ponownych. Zmarły 2 osoby z COVID-19 – poinformowano w piątek na stronach rządowych. Wykonano 7179 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Od 16 maja br. obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości