Robert Lewandowski w czasie oficjalnej prezentacji w FC Barcelona.Fot: PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Robert Lewandowski w czasie oficjalnej prezentacji w FC Barcelona.Fot: PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Lewandowski w Barcelonie, ale nie zapomina o Polsce

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Robert Lewandowski został ambasadorem ogólnopolskiej kampanii „Wygrywamy zaczyna się od WY”, która na na celu zebrać pomysły na budowę, modernizację, remont obiektów sportowych lub kulturalnych. Organizator akcji, czyli Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, zapewnia, że w każdym województwie dofinansowanie może wynieść nawet do 200 tys. zł.

Za pośrednictwem witryny www.gramywygrywamy.pl internauci mogą już zgłaszać pomysły, które będą podpowiedzią dla osób zarządzających infrastrukturą sportową i kulturalną, co warto poprawić, zmienić albo wybudować w danej okolicy. 

Fundacja Lotto wspiera organizacje pozarządowe i samorządy

W czasie trwania akcji, sami właściciele bądź najemcy takich obiektów (organizacje pozarządowe, samorządy terytorialne, muzea bądź inne zarejestrowane instytucje kulturalne lub sportowe) mogą bezpośrednio zgłaszać wnioski o dofinansowanie swoich projektów infrastrukturalnych. 

Jeżeli będą się pokrywać ze zgłoszonymi przez graczy LOTTO, to przy końcowej ocenie otrzymają dodatkowe punkty. Szczegółowe zasady konkursu można znaleźć na www.gramywygrywamy.pl oraz www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie.

Czytaj: Masz szczęście, wygrasz wielkie pieniądze. Takiej kumulacji w Eurojackpot nie było

Akcja zbierania pomysłów zakończy się 13 września tego roku i wtedy rozpocznie się ocena wniosków, na podstawie której zostanie wskazane do pięciu najlepszych projektów w każdym województwie. 

Internauci wybiorą

Dzięki głosowaniu internautów, powstanie ranking najbardziej potrzebnych lokalnych inwestycji. To na jego podstawie zostaną wybrane projekty do dofinansowania o łącznej kwocie do 200 tys. zł w każdym województwie.

Czytaj: Granica wieku sportowców się wydłuża. Jak długo będzie grał Robert Lewandowski?

Ogłoszenie pięciu najlepszych projektów inwestycyjnych w każdym województwie nastąpi 20 października 2022 roku i wtedy też rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 20 listopada. Wyniki konkursu będą opublikowane do 30 listopada na stronach www.fundacjalotto.pl oraz www.gramywygrywamy.pl.

Robert Lewandowski ambasadorem akcji

– Jako początkujący piłkarz miałem wiele sportowych marzeń. Ich spełnianie wymaga nie tylko ciężkiej pracy, ale także odpowiednich warunków do rozwoju własnych umiejętności. Dziś wszyscy możemy w tym pomóc, bo „Wygrywamy zaczyna się od WY”, czyli od Was. Teraz macie wyjątkową szansę na zgłoszenie własnej inicjatywy na wybudowanie, odnowienie lub wyposażenie w Waszej okolicy wymarzonego obiektu –zachęca Robert Lewandowski, od niedawna nowy napastnik FC Barcelona. 


– Działalność Totalizatora Sportowego od samego początku opiera się na wsparciu ważnych dziedzin życia społecznego, a inicjatywa „Wygrywamy zaczyna się od WY” przypomina, jak ważną rolę w rozwijaniu polskiego sportu i kultury odgrywają właśnie gracze LOTTO. Wszystko zaczyna się od marzeń, od pomysłu, a my chcemy takie inicjatywy wspierać tak, aby miały swoje szczęśliwe zakończenie – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.

red.

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport