fot. vijesti.vrt.hr
fot. vijesti.vrt.hr

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło infolinię ws. wypadku w Chorwacji

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię dla osób, których bliscy mogli przebywać w autokarze, który nad ranem uległ wypadkowi w Chorwacji. Numer to: +38 514 899 414.

Infolinia w sprawie wypadku autokaru w Chorwacji

Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 38 514 899 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku autokaru w Chorwacji mogą uzyskać informacje na temat poszkodowanych.


Autokarem podróżowało 40-50 osób. Trwa weryfikacja listy pasażerów.

Autokarem jechali pielgrzymi do Medjugorie

Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki, autokarem jechali pielgrzymi do Medjugorie. Pojazd miał warszawskie rejestracje, prawdopodobnie była to pielgrzymka z którejś mazowieckiej parafii. Nie ma dokładnych danych, z jakiego miasta jechali pielgrzymi.

Pewne jest, że autokar jechał do Medjugorie, a nie z sanktuarium, gdzie niedawno odbywało się duże spotkanie religijne młodych. Trwa również weryfikacja, kto był organizatorem pielgrzymki do Medjugorie. Jak powiedział rzecznik MSZ Łukasz Jasina, autokar  posiadał numery rejestracyjne z Grodziska Mazowieckiego.

Więcej na temat wypadku:

Tragiczny wypadek polskiego autokaru. Jechali nim pielgrzymi do Medjugorie

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Kierowca prawdopodobnie zasnął

W wypadku w Chorwacji zginęło 12 osób

Według najnowszych informacji w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji zginęło 12 osób. Chorwacka agencja prasowa HINA poinformowała najpierw o 11 ofiarach śmiertelnych wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia. Później portal chorwackiego dziennika "Veczernji list" poinformował, że 12. ofiara wypadku zmarła w szpitalu w Zagrzebiu. Te informacje potwierdził rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że polecił wszcząć śledztwo w sprawie wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. 


ja

Czytaj także:

Frasyniuk reaguje na słowa Ziobry o "śmieciu": "Zero" nie jest w stanie mnie obrazić

Tajemnicza śmierć na Tajwanie. Nadzorował projekty związane z produkcją rakiet

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości