Tragedia na autostradzie w Chorwacji. Płyną kondolencje dla rodzin ofiar wypadku

M.in. prezydent Andrzej Duda i premier Ukrainy Denys Szmyhal złożyli kondolencje rodzinom ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Źródło: vijesti.hrt.hr, Twitter
M.in. prezydent Andrzej Duda i premier Ukrainy Denys Szmyhal złożyli kondolencje rodzinom ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Źródło: vijesti.hrt.hr, Twitter
Prezydent Andrzej Duda i premier Ukrainy Denys Szmyhal oraz wielu innych złożyli kondolencje rodzinom ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. W najtragiczniejszym wypadku autobusowym na drogach w Chorwacji zginęło 12 obywateli Polski, a ponad 30 zostało rannych.

Premier Ukrainy: ze smutkiem przyjąłem tą wiadomość

Szef ukraińskiego rządu napisał na Twitterze, że "ze smutkiem przyjął dziś wiadomość o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, w którym zginęło i zostało rannych wielu osób". "Składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinom ofiar oraz całemu Narodowi Polskiemu. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim rannym" - napisał Szmyhal.

Kondolencję rodzinom ofiar przekazał również szef MSZ Chorwacji Gordan Grlić Radman. "Chorwacja solidaryzuje się z Polską i jej obywatelami w obliczu tragicznego wypadku polskiego autokaru, do jakiego doszło na autostradzie A4" – przekazał chorwacki polityk. 

Z kolei Grupa Chorwackiego Czerwonego Krzyża zaproponowała "nieść pomoc ofiarom tego strasznego wypadku drogowego, który miał miejsce dziś rano na autostradzie A4 Zagrzeb-Gorican". "Nasze myśli są ze wszystkimi ofiarami i ich rodzinami" – dodała w poście opublikowanym na swoich mediach społecznościowych. 

Duda, Morawiecki i Rau z kondolencjami dla rodzin ofiar

"W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 11 osób a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym Rodakom. Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia" – napisał prezydent Andrzej Duda na Twitterze. 

Z kolei minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau oprócz kondolencji przekazał, że jest w ciągłym kontakcie z jego chorwackim odpowiednikiem. 

"Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar" – przekazał premier Mateusz Morawiecki. 

Abp Gądecki: swoją modlitwą obejmuje wszystkich poszkodowanych 

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Stanisław Gądecki również złożył kondolencje po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Autokarem podróżowali pielgrzymi zmierzający do Medziugorje.

"Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o tragicznym wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Swoją modlitwą obejmuję wszystkich poszkodowanych, zapewniając o mojej duchowej bliskości i wsparciu. Składam wyrazy głębokiego współczucia rodzinom tych osób, które poniosły śmierć, a zmarłych powierzam Bogu – napisał abp Stanisław Gądecki w kondolencjach po wypadku polskiego autokaru w Chorwacji.

Dodajmy, że wśród pielgrzymów do Medziugorje było 3 księży, 6 zakonnic, reszta to świeccy. 12 osób zginęło, 32 osoby trafiły do szpitali. 4 osoby są w stanie niestabilnym, lekarze walczą o ich życie. Ranni zostali przewiezieni do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakovcu, Dubravie.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości