Pracownicy Poczty Polskiej będą się uczyć obchodzenia z bronią

Pracownicy Poczty Polskiej wezmą udział w akcji "Powitanie z bronią", podczas której będą oni szkolić się w zakresie posługiwania się bronią. (fot. Flickr)
Pracownicy Poczty Polskiej wezmą udział w akcji "Powitanie z bronią", podczas której będą oni szkolić się w zakresie posługiwania się bronią. (fot. Flickr)
W lipcu bieżącego roku w Poczta Polska uruchomiła program dobrowolnych szkoleń strzeleckich dla swoich pracowników. Akcją "Powitanie z bronią" zainteresowało się ponad 1000 pracowników, którzy chcą zdobyć umiejętności posługiwania się bronią.

Program "Powitanie z bronią"

"Powitanie z bronią" to akcja, która dedykowana jest pracownikom Poczty Polskiej, chcącym posiąść podstawową wiedzę oraz umiejętności w zakresie posługiwania się bronią. Uczestniczyć w niej mogą wszyscy zatrudnieni w Poczcie Polskiej pracownicy. Wyjątkiem są pracownicy ochrony oraz ci, którzy mają już pozwolenia na broń, są członkami klubów strzeleckich lub posiadają już doświadczenie w strzelaniu.

Listonosz z bronią

Do programu pocztowcy dołączyć mogli od 11 lipca bieżącego roku. W pierwszej edycji szkolenia udział weźmie około tysiąca pracowników. 

— Ogromne zainteresowanie programem „Powitanie z bronią” wśród pracowników poczty dowodzi, jak potrzebne są tego typu inicjatywy. Jesteśmy firmą, która odgrywa istotną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa, dlatego chcemy, aby pocztowcy byli gotowi stawić czoła różnym sytuacjom kryzysowym. Stąd też szereg inicjatyw, jakie podejmujemy w tym zakresie oraz nasze partnerstwo z Wojskami Obrony Terytorialnej — wyjaśnia Tomasz Zdzikot, prezes Poczty Polskiej.

Szkolenia w ramach programu

W ramach akcji, pracownicy Poczty Polskiej wezmą udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, w łącznym wymiarze czterech godzin. Szkolenia prowadzone będą przez wykwalifikowanych instruktorów. W trakcie programu uczestnicy zapoznają się m. in. z zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią, a odwiedzą strzelnicę.

— Nasz nowy program „Powitanie z bronią” to nie tylko szansa na zapoznanie się z podstawową wiedzą o środkach obrony osobistej i zasadami posługiwania się bronią. Wspólne szkolenie stwarza także możliwość spotkania się z innymi pocztowcami, integrując lokalne środowisko pracowników — mówi Marek Makuch, dyrektor Centrum Kadr i Szkoleń Poczty Polskiej.

Poczta Polska nie wyklucza uruchomienia drugiej edycji programu, z uwagi na ogromne zainteresowanie akcją "Powitanie z bronią".


RB

Czytaj dalej:

Olaf Scholz w poważnych tarapatach. Afera podatkowa może pogrążyć kanclerza Niemiec

SBU zlikwidowała płatnych zabójców. Zginąć miały kluczowe dla Ukrainy postaci

Stało się, podwyżka obowiązkowej opłaty już pewna. Odczuje ją każdy Polak

Polacy i aktywność fizyczna. Dane nie wystawiają nam laurki

Szpiegowo miało służyć uchodźcom. Teraz pojawiło się mnóstwo wątpliwości

Lubię to! Skomentuj28 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka