Orlen dostarczy MPK Poznań paliwo wodorowe. Jest umowa

Daniel Obajtek poinformował na Twitterze o podpisaniu przez PKN Orlen umowy na dostarczenie paliwa wodorowego dla poznańskiego MPK. (fot. PAP)
Daniel Obajtek poinformował na Twitterze o podpisaniu przez PKN Orlen umowy na dostarczenie paliwa wodorowego dla poznańskiego MPK. (fot. PAP)
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w mediach społecznościowych o podpisaniu jednej z największych w Europie umów na dostawy niskoemisyjnego paliwa wodorowego. — Wodór produkowany przez Grupę ORLEN będzie zasilał autobusy miejskie w Poznaniu do 2038 r. — przekazał Obajtek.

Umowa Orlenu na niskoemisyjne paliwa wodorowe

— Podpisaliśmy jedną z największych w Europie umów na dostawy niskoemisyjnego paliwa wodorowego. Wodór produkowany przez Grupę ORLEN będzie zasilał autobusy miejskie w Poznaniu do 2038 r. Do końca dekady na strategiczny rozwój projektów wodorowych przeznaczymy łącznie 7,4 mld zł — poinformował Daniel Obajtek za pośrednictwem Twittera.

Poznańskie MPK kupi autobusy wodorowe

Z kolei poznańskie MPK podało, że Orlen wybuduje nową infrastrukturę do zasilania pojazdów wodorem, która znajdzie się na stacji koncernu nieopodal pętli tramwajowej Miłostowo.

— Obiekt będzie dostępny publicznie, oznacza to, że we wskazanym punkcie zatankują nie tylko autobusy MPK Poznań, ale też wszyscy użytkownicy pojazdów napędzanych paliwem wodorowym — poinformowano.

Poznański przewoźnik przekazał, że niebawem zamierza kupić co najmniej 15, a opcjonalnie do 25 autobusów wodorowych.


RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka