Wypadek samolotu pod Piotrkowem Trybunalskim. Zginęli narzeczeni. Jest nagranie wideo

Pilot Maciej Jaśkiewicz ze swoją narzeczoną Martą.  Fot.   Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
Pilot Maciej Jaśkiewicz ze swoją narzeczoną Martą. Fot. Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej
W wypadku samolotu, do którego doszło w sobotę 3 września w miejscowości Glina, pod Piotrkowem Trybunalskim zginęły dwie osoby. To 44-letni pilot Maciej Jaśkiewicz oraz jego 29-letnia partnerka, Marta. Moment wypadku został zarejestrowany na nagraniu umieszczonym w serwisie YouTube.

Katastrofa samolotu w miejscowości Glina

Jak informowaliśmy, samolot "Skyvan", przeznaczony do transportu skoczków, rozbił się kilka kilometrów od lotniska w Piotrkowie Trybunalskim, skąd wystartował. Na pokładzie miał 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli z samolotu i wylądowali bezpiecznie.

- Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia odnaleźli na polu wrak samolotu, który rozbił się o ziemię. Odnaleziono dwie bardzo mocno poszkodowane osoby, prawdopodobnie z załogi samolotu. Ze względu na rozległe obrażenia strażacy odstąpili od działań ratujących życie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. Byli to kobieta i mężczyzna – informował oficer prasowy piotrkowskich strażaków mł. bryg. Wojciech Pawlikowski.

Zobacz: Mroczna przeszłość policjanta. Był kibolem-nazistą, hajlował i pozował z godłem III Rzeszy

Zginął pilot i jego dziewczyna

Członkowie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej pożegnali swojego kolegę na Facebooku i na swojej stronie internetowej.

"3 września 2022 zginął w katastrofie samolotu nasz przyjaciel, instruktor, pilot Maciej Jaśkiewicz ze swoją narzeczoną Martą. Maciek wracał, po planowym wyrzucie skoczków spadochronowych, na lotnisko. Samolot Skyvan należący do Polskiego Centrum Spadochronowego Sky Force, które działa na naszym lotnisku spadł na pola ok. 5 km od pasa startowego. Przyczyny wypadku bada Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych" - czytamy na stronie azp.com.pl.


Nagranie pokazuje moment katastrofy samolotu

Polskie Radio Łódź zamieściło przypadkowo zarejestrowane nagranie pokazujące moment wypadku. Widać, że samolot z dużym impetem uderzył w ziemię.

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku ma wyjaśnić Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

ja

Czytaj także:

Zamach bombowy przed ambasadą Rosji. Talibowie zastrzelili terrorystę

Premier: Będzie nota dyplomatyczna do niemieckiego rządu ws. reparacji

Brutalny atak nożowników w Kanadzie, jest wiele ofiar


Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości