Atak agresywnych wegan na ciężarówki z mlekiem. Przewiercili opony w 50 pojazdach

Atak wegan na centrum przetwarzania i dystrybucji produktów mlecznych Arla. Fot. Twitter
Atak wegan na centrum przetwarzania i dystrybucji produktów mlecznych Arla. Fot. Twitter
Aktywiści z grupy Animal Rebellion uszkodzili 50 ciężarówek podczas protestu w centrum przetwarzania i dystrybucji produktów mlecznych Arla. Musiała interweniować policja.

Animal Rebellion chce zakazać hodowli zwierząt

Animal Rebellion prowadzi kampanię na rzecz zrównoważonego systemu żywnościowego opartego wyłącznie na roślinach.

Grupa wzywa brytyjski rząd do wspierania rolników i społeczności rybackich, aby odeszli od hodowli zwierząt i rybołówstwa w ramach natychmiastowego przejścia do systemu żywnościowego opartego na roślinach.

Chce także, aby rząd zobowiązał się do rewildingu uwolnionej ziemi i oceanu w ramach szerszego programu odbudowy dzikiej przyrody i czerpania węgla. Celem rewildingu jest pozostawienie bez ingerencji człowieka jak najwięcej rozległych dzikich przestrzeni.

W sierpniu przedstawiciele Animal Rebellion wysłali list na Downing Street, w którym ostrzegali, że rozpoczną protest, jeśli rząd nie uwzględni ich postulatów.

Zobacz też: Program wysyłania broni na Ukrainę. "Niemcy wyszli na głupków"

Ataki na centra przetwarzania i dystrybucji mleka

Od kilku dni atakują centra przetwarzania i dystrybucji mleka, które są głównymi dostawcami mleka i nabiału w Wielkiej Brytanii. Atak w Hatfield był wyjątkowo agresywny, wezwano policję.


Rzeczniczka Arla powiedziała: "Jesteśmy niezwykle rozczarowani, że protestujący spowodowali szkody kryminalne". Sue Jameson z Hertfordshire Police powiedziała, że oficerowie przybyli na miejsce w ciągu kilku minut od wezwania i "zastali protestujących powodujących przestępcze uszkodzenia pojazdów transportowych na miejscu". - Kilka przyczep zostało uszkodzonych do tego stopnia, że nie dało się nimi jeździć - powiedziała.

Policja aresztowała agresywnych uczestników protestu

Zwolennicy  Animal Rebellion przewiercili opony około 50 ciężarówek w zajezdni.

"Protestowanie, a okazywanie całkowitego lekceważenia prawa i popełnienie przestępstwa, są to dwie zupełnie różne rzeczy" - zaznaczyła oficer policji.

Powiedziała, że 17 osób zostało aresztowanych pod zarzutem zarówno agresywnego wtargnięcia jak i spowodowania szkód kryminalnych.

Natomiast grupa zaznaczyła, że jej zwolennicy będą kontynuować bezpośrednie działania, dopóki brytyjski rząd nie podejmie negocjacji w sprawie jej  żądań.

ja

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj80 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo