Niespodziewana dymisja w Kancelarii Prezydenta - odchodzi Paweł Soloch

Paweł Soloch, fot. KPRM
Paweł Soloch, fot. KPRM
Prezydent Andrzej Duda z dniem 10 października odwoła Pawła Solocha z funkcji Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - informuje Kancelaria Prezydenta.

Dymisja Pawła Solocha

O rezygnacji poinformował również Paweł Soloch na Twitterze.

"10 października kończę pracę jako Sekretarz Stanu KPRP i Szef BBN. Podyktowane jest to względami osobistymi i uzgodnione z Prezydentem. Za mną 7 niezwykłych lat pracy dla Polski w służbie Prezydenta. Bardzo dziękuję @AndrzejDuda
 za zaufanie i wszystkim, z którymi współpracowałem" - napisał.

Polecamy: Prof. Antoni Dudek: Urban wyznawał ideę "panświnizmu", już ma naśladowców

Paweł Soloch - życiorys

Paweł Soloch ma 50 lat. Z wykształcenia jest historykiem. Jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w l’Institut de Hautes Études en Administration Publique (IDHEAP) w Lozannie i studiów podyplomowych w École Nationale d’Administration (ENA) w Paryżu. Specjalizuje się w obszarach bezpieczeństwa narodowego, zarządzania kryzysowego i ochrony infrastruktury krytycznej, kierowania państwem, a także administracji publicznej oraz służby cywilnej.

Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Obrony Narodowej (1992–1998), był także wicedyrektorem w Departamencie Spraw Obronnych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (1998–1999). W latach 1999–2001 był dyrektorem Departamentu Bezpieczeństwa Powszechnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2004 do 2005 był doradcą Prezydenta Warszawy.

Kariera w BBN

W latach 2005–2008 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, a od listopada 2005 r. także szefa Obrony Cywilnej Kraju. Był doradcą szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego (2008–2010) i ekspertem w Instytucie Sobieskiego (2010–2014). W 2013 roku powołany do zarządu Instytutu Sobieskiego w latach 2014–2015 pełnił funkcję prezesa Instytutu.

7 sierpnia 2015 r. powołany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę na stanowisko Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w randze sekretarza stanu.

ja

Czytaj także:

Zełenski oficjalnie odmawia prowadzenia rozmów z Putinem. Wymowny komentarz Pieskowa

Dugin przemówił w rosyjskiej telewizji. Twierdzi, że siły NATO uderzyły na Rosję

Marianna Schreiber została raperką. Nagrała teledysk na blokowisku. "Polityczny dramat"

Szef Banku Narodowego Ukrainy składa rezygnację

Lubię to! Skomentuj49 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka