W Internecie trwa "rozbiór Federacji Rosyjskiej". Polska z nowym województwem

Internauci wyśmiewają aneksję okupowanych przez Rosję ukraińskich terenów. W mediach społecznościowych trwa "rozbiór Federacji Rosyjskiej". (fot. PAP/EPA, Twitter)
Internauci wyśmiewają aneksję okupowanych przez Rosję ukraińskich terenów. W mediach społecznościowych trwa "rozbiór Federacji Rosyjskiej". (fot. PAP/EPA, Twitter)
W internecie pojawia się coraz więcej prześmiewczych treści, w których tworzone są scenariusze rozbioru Federacji Rosyjskiej. Na Twitterze powstał m. in. profil województwa irkuckiego. Twórcy przekonują, że na tym terenie przeprowadzono referendum, w wyniku którego 98,13 procent mieszkańców chciało przyłączenia Irkucka do Polski. Do akcji przyłączyły się też inne kraje, m. in. Włochy oraz Izrael.

Województwo irkuckie

— Witamy na oficjalnym profilu Irkucka. Po 300 latach opresji następcy polskich wygnańców na Syberii zdecydowali się uznać swoją niepodległość i przeprowadzić referendum w sprawie powrotu do ojczyzny. 98,13 procent mieszkańców obwodu irkuckiego zagłosowało za przyłączeniem do Polski — napisano we wpisie, który wita użytkowników na profilu Irkucka.

Na profilu znaleźć można też wpisy, w których informuje się o dostawach transsyberyjskich pociągów Pendolino.

— Twierdzenie, że Irkuck nigdy nie należał był polski jest czystym kłamstwem i rosyjską propagandą — czytamy.

Internautom spodobał się pomysł referendum w Irkucku

Internauci szybko podchwycili wieść o "nowym województwie" i w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej komentarzy na ten temat.

— No dobrze, teraz należy udać się do Irkuckiego Urzędu Wojewódzkiego po polski paszport i do Urzędu Miasta Irkuck po dowód osobisty. Za dwa tygodnie lokalne placówki Narodowego Banku Polskiego będą wymienić ruble na złotówki. Niech żyje 17 polskie województwo! — pisze jeden z internautów.

— Czechy uznają polską suwerenność nad województwem irkuckim pod warunkiem, że Polska zbuduje pomnik upamiętniający słynne czechosłowackie zwycięstwo w morskiej bitwie na jeziorze Bajkał — czytamy.

— Z tego co wiem, bezpośrednie loty planowo mają odlatywać z Centralnego Portu Komunikacyjnego — twierdzi jeden z użytkowników Twittera.

O komentarz pokusił się także polski europarlamentarzysta Jacek Saryusz-Wolski.

— Irkuck dołącza do Královca i wraca do ojczyzny — napisał. W swoim wpisie zaczepił także innego europarlamentarzystę z Czech, Tomáša Zdechovskiego.

"Rozbiór Rosji" w Internecie

W mediach społecznościowych cały czas pojawiają się nowe żarty, wyśmiewające aneksję przez Rosję okupowanych ukraińskich terenów. Na Twitterze pojawiają się m. in. wpisy na temat powstania Polskiej Moskwy. "Referendum" przeprowadziły także m. in. Włochy, które postanowiły "zagarnąć" Kamczatkę.

— 99 procent mieszkańców Kamczatki zagłosowało za przyłączeniem do Włoch — przekazano.

Do zabawy przyłączył się też Izrael, który także zapowiedział aneksję Żydowskiego Obwodu Autonomicznego, gdzie 99,99 procent mieszkańców chce przyłączenia do ojczyzny.

— Wielki dzień nadchodzi. Mieszkańcy jedynego autonomicznego obwodu w Rosji zdecydują o swojej przyszłości — napisano. — Bardzo niezależne ankiety mówią, że 99,99 procent populacji zagłosuje za opuszczeniem Rosji.


"Rozbiór Rosji" chętnie komentowany jest przez internautów.

— W necie rozkręca się coraz bardziej rozbiór Federacji Rosyjskiej — napisał jeden z użytkowników, dołączając do wpisu mapkę z nowym podziałem terytorium Rosji.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie