Małopolska policja odnalazła ciało mężczyzny. To może być zaginiony polityk Lewicy

Małopolscy funkcjonariusze odnaleźli w czwartek ciało młodego mężczyzny. Czy należy do zaginionego polityka Lewicy Jakuba Bocheńskiego? (fot. PAP)
Małopolscy funkcjonariusze odnaleźli w czwartek ciało młodego mężczyzny. Czy należy do zaginionego polityka Lewicy Jakuba Bocheńskiego? (fot. PAP)
Małopolscy funkcjonariusze w czwartek znaleźli ciało, które według nieoficjalnych doniesień należeć może do zaginionego we wrześniu Jakuba Bocheńskiego - poinformował w piątek portal lovekrakow.pl.

Odnaleziono ciało Bocheńskiego?

Ciało młodego mężczyzny znaleziono w pustostanie  przy ul. Portowej na Dąbiu w czwartek w godzinach popołudniowych. „Jest duże prawdopodobieństwo, że to poszukiwany od trzech tygodni polityk Lewicy Jakub Bocheński” – informuje Radio Kraków.

— Zwłoki są w daleko posuniętym rozkładzie, dlatego potrzebujemy wyników sekcji zwłok, aby potwierdzić tę informację — przekazała w rozmowie z portalem lovekrakow.pl Anna Zbroja z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Funkcjonariusze podejrzewają, że może to być ciało Bocheńskiego, ponieważ wcześniej w tej okolicy znaleziono porzucony przez niego samochód.

Z kolei "Wprost" zapytał adwokata Bocheńskiego, Jonasza Gałęziowskiego, o doniesienia na temat tego, czy odnalezione przez małopolskie służby ciało należeć może do zaginionego polityka Lewicy. Odparł on, że "nie może tego potwierdzić" i dodał, że obecnie "rodzina wykonuje czynności".

Poszukiwania Jakuba Bocheńskiego

We wrześniu rozpoczęły się poszukiwania Jakuba Bocheńskiego, związanego z Lewicą z Nowego Sącza. Po raz ostatni widziano go 22 września między godziną 12 a 13 niedaleko hotelu Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie. Brał on tam udział w szkoleniu firmy, w której pracuje Bocheński. 

Bliscy polityka poinformowali, że w pewnej chwili poszedł on na lunch, zostawiając na sali szkoleniowej wszystkie swoje rzeczy, po które już nie wrócił.

Bocheński zawieszony w partii. Chodziło o gwałt?

27 września władze Nowej Lewicy poinformowały o natychmiastowym zawieszeniu Bocheńskiego w partii. Nie podano jednak informacji na temat powodu tej decyzji.

— Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba Bocheńskiego w partii — przekazano w mediach społecznościowych. 

TVP Info poinformowało, że na policję zgłosiła się kobieta, twierdząca, że została zgwałcona przez polityka Lewicy. Śledczy z Krakowa zabezpieczyli monitoring, na którym – według ustaleń TVP Info – widać, jak mężczyzna dokonuje napaści seksualnej na kobiecie i zaciąga ją do pokoju. Pokrzywdzona miała już zawiadomić prokuraturę o zdarzeniu, jednak rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko nie odniósł się do tych informacji.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo