Konkurs Wiedzy o Sporcie. Warto się pospieszyć, pierwszy etap dobiega końca!

Pierwszy etap II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie kończy się już 19 października. Aby wziąć udział należy wziąć udział w teście dostępnym na stronie internetowej organizatora - fundacji Druga Droga Mistrza. (fot. YouTube)
Pierwszy etap II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie kończy się już 19 października. Aby wziąć udział należy wziąć udział w teście dostępnym na stronie internetowej organizatora - fundacji Druga Droga Mistrza. (fot. YouTube)
19 października kończy się pierwszy etap II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży. Do tego dnia na stronie internetowej fundacji Druga Droga Mistrza, będącej organizatorem konkursu, rozwiązać można specjalny test. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m. in. w postaci sprzętu sportowego.

II Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie. Pierwszy etap kończy się lada chwila

Uczestnicy konkursu w przedziale wiekowym 7-12 lat będą musieli odpowiedzieć na 30 pytań, z kolei młodzież w wieku 13-17 lat zmierzy się z 50 pytaniami. Test dostępny jest na stronie fundacji Druga Droga Mistrza. Z pierwszego etapu konkursu wyłonionych zostanie trzydziestu finalistów w każdej z grup wiekowych.

Finalistów czeka spotkanie w Centrum Olimpijskim PKOI w Warszawie, które odbędzie się 4 listopada. W tym etapie, podobnie jak w poprzednim, uczestnicy odpowiedzą na 30 (grupa młodsza) i 50 pytań (grupa starsza).

Atrakcyjne nagrody i niespodzianki dla laureatów

Organizatorzy podkreślają, że warto się pospieszyć. Na laureatów czekają bowiem niespodzianki i nagrody w postaci sprzętu sportowego. W kapitule zasiądą znani polscy sportowcy: mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak, pierwszy Polak w NBA – Cezary Trybański i lekkoatleta, 400-metrowiec Paweł Januszewski, którzy również będą musieli zmierzyć się z pytaniami zadanymi w teście.

Prezes fundacji Druga Droga Mistrza zaprasza do udziału w teście

— To już ostatnia prosta, jak powiedziałby nasz mistrz Paweł Januszewski, by powalczyć z pytaniami w pierwszym etapie i rozwiązać test on-line — powiedział prezes fundacji Druga Droga Mistrza, a także wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce Witold Roman.

— Na finalistów czekają nagrody, każdy otrzyma dedykowany upominek, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu sportowego. Spotykamy się w Centrum Olimpijskim PKOl, a dzięki współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki uczestnicy finału będą mieć także niezapomnianą okazję zobaczyć unikatowe eksponaty naszych sportowców. Trzymamy kciuki i zapraszamy do wspólnej zabawy — dodał.

Organizatorem II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie jest fundacja Druga Droga Mistrza. Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat honorowy nad testem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, a partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu i Turystyki.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo