PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". fot. materiały prasowe
PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". fot. materiały prasowe

PKN Orlen przekazał miliony na społeczności lokalne. Ze wsparcia skorzystają też dzieci

Redakcja Redakcja Charytatywność Obserwuj temat Obserwuj notkę 10
PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". Fundacja Orlen wsparła 170 organizacji z ponad 2,4 tys. zarejestrowanych wniosków. Dzięki wsparciu powstaną m.in inicjatywy edukacyjne dla dzieci - podał koncern.

PKN Orlen przekazał 2 mln zł w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi"

Informując we wtorek o rozstrzygnięciu obecnej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi", PKN Orlen przypomniał, że podczas wszystkich dotychczasowych odsłon tego projektu "dotacje o łącznej wartości przekraczającej 9 mln zł otrzymało ponad 1200 inicjatyw".

Jak przypomniał koncern, "Moje miejsce na Ziemi” wspiera lokalne społeczności od 2018 r. i jest to największy z programów grantowych korporacyjnej Fundacji Orlen - "jego celem jest zachęcenie i umożliwienie uczestnikom zadbania o swoje miejsce na Ziemi".

PKN Orlen ogłosił we wtorek, że w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi", koncern "przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych". "Fundacja Orlen wsparła 170 organizacji z ponad 2,4 tys. zarejestrowanych wniosków. Dzięki dofinansowaniu powstaną m.in muzea czy inicjatywy edukacyjne dla dzieci" - zaznaczono w informacji.

Laureaci programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" otrzymują wsparcie w wysokości 5 do 20 tys. zł. Według PKN Orlen, największa liczba ?tegorocznych grantów trafi do organizacji działających na wsiach - 105 oraz w miastach do 20 tys. mieszkańców - 33; wśród zwycięzców najwięcej organizacji jest z województw: mazowieckiego - 23, śląskiego - 17, dolnośląskiego i wielkopolskiego - po 16.

Pieniądze pomogą zrealizować wspaniałe inicjatywy

Wśród nagrodzonych grantem pomysłów w poprzedniej edycji znalazły się warsztaty, turnieje sportowe, czy zakup defibrylatora dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

"W tym roku dotacje zostały przeznaczone m.in. na Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Strefy Pozytywnych Zmian czy Stowarzyszenia +Razem - dla Dzieci Szkoły Podstawowej w Bargłówce+" - podał PKN Orlen. Koncern zwrócił uwagę, że "granty umożliwią pielęgnowanie dziedzictwa historycznego w nowoczesny sposób", a także "wesprą finansowanie wykładów i ćwiczeń z zakresu ratownictwa i działań przedmedycznych, wystaw, lekcji muzyki, koncertów, konkursów, audycji radiowych, a także utworzenie FABRYKI EKO – EDUKACJI budującej świadomość ekologiczną".

Prezes Fundacja Orlen Katarzyna Różycka podkreśliła, że PKN Orlen "jako odpowiedzialna społecznie firma dostrzega potrzeby lokalnych społeczności i niezmiennie pomaga w realizowaniu działań wywierających pozytywny wpływ na otoczenie".

"Mamy satysfakcję, że nasz projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W tym roku wybraliśmy aż 170 laureatów, którzy z naszą pomocą wprowadzą w swoim środowisku zmiany na lepsze. Oprócz zwycięzców programu grantowego, inicjatywą do aktywnego udziału w rozwoju swojego miejsca na ziemi wykaże się prawie 900 wolontariuszy" - powiedziała Różycka, cytowana w komunikacie PKN Orlen.

"Grupa Orlen zrzesza ludzi chcących pomagać. Widzimy, że nasze działania są doceniane, dlatego nie poprzestajemy na nich i już na wiosnę zapraszamy do udziału w kolejnej edycji" - dodała prezes Fundacji Orlen, zapowiadając kolejną odsłonę programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" w 2023 r.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, w ramach projektu wspierającego rozwój społeczności lokalnych dotacje trafiają m.in. do organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, kół gospodyń wiejskich, szkół czy parafii. "Aby wziąć w nim udział, należy przedstawić ciekawy pomysł działania na korzyść swoich lokalnych społeczności. W ramach programu niezmiennie poszukiwane są projekty związane z ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt i zrównoważonym rozwojem" - podkreślono w informacji.

Czytaj dalej:

SW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj10 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo