PKN Orlen przekazał miliony na społeczności lokalne. Ze wsparcia skorzystają też dzieci

PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". fot. materiały prasowe
PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". fot. materiały prasowe
PKN Orlen przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi". Fundacja Orlen wsparła 170 organizacji z ponad 2,4 tys. zarejestrowanych wniosków. Dzięki wsparciu powstaną m.in inicjatywy edukacyjne dla dzieci - podał koncern.

PKN Orlen przekazał 2 mln zł w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi"

Informując we wtorek o rozstrzygnięciu obecnej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi", PKN Orlen przypomniał, że podczas wszystkich dotychczasowych odsłon tego projektu "dotacje o łącznej wartości przekraczającej 9 mln zł otrzymało ponad 1200 inicjatyw".

Jak przypomniał koncern, "Moje miejsce na Ziemi” wspiera lokalne społeczności od 2018 r. i jest to największy z programów grantowych korporacyjnej Fundacji Orlen - "jego celem jest zachęcenie i umożliwienie uczestnikom zadbania o swoje miejsce na Ziemi".

PKN Orlen ogłosił we wtorek, że w piątej edycji programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi", koncern "przyznał ponad 2 mln zł na rozwój społeczności lokalnych". "Fundacja Orlen wsparła 170 organizacji z ponad 2,4 tys. zarejestrowanych wniosków. Dzięki dofinansowaniu powstaną m.in muzea czy inicjatywy edukacyjne dla dzieci" - zaznaczono w informacji.

Laureaci programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" otrzymują wsparcie w wysokości 5 do 20 tys. zł. Według PKN Orlen, największa liczba ?tegorocznych grantów trafi do organizacji działających na wsiach - 105 oraz w miastach do 20 tys. mieszkańców - 33; wśród zwycięzców najwięcej organizacji jest z województw: mazowieckiego - 23, śląskiego - 17, dolnośląskiego i wielkopolskiego - po 16.

Pieniądze pomogą zrealizować wspaniałe inicjatywy

Wśród nagrodzonych grantem pomysłów w poprzedniej edycji znalazły się warsztaty, turnieje sportowe, czy zakup defibrylatora dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

"W tym roku dotacje zostały przeznaczone m.in. na Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Strefy Pozytywnych Zmian czy Stowarzyszenia +Razem - dla Dzieci Szkoły Podstawowej w Bargłówce+" - podał PKN Orlen. Koncern zwrócił uwagę, że "granty umożliwią pielęgnowanie dziedzictwa historycznego w nowoczesny sposób", a także "wesprą finansowanie wykładów i ćwiczeń z zakresu ratownictwa i działań przedmedycznych, wystaw, lekcji muzyki, koncertów, konkursów, audycji radiowych, a także utworzenie FABRYKI EKO – EDUKACJI budującej świadomość ekologiczną".

Prezes Fundacja Orlen Katarzyna Różycka podkreśliła, że PKN Orlen "jako odpowiedzialna społecznie firma dostrzega potrzeby lokalnych społeczności i niezmiennie pomaga w realizowaniu działań wywierających pozytywny wpływ na otoczenie".

"Mamy satysfakcję, że nasz projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem. W tym roku wybraliśmy aż 170 laureatów, którzy z naszą pomocą wprowadzą w swoim środowisku zmiany na lepsze. Oprócz zwycięzców programu grantowego, inicjatywą do aktywnego udziału w rozwoju swojego miejsca na ziemi wykaże się prawie 900 wolontariuszy" - powiedziała Różycka, cytowana w komunikacie PKN Orlen.

"Grupa Orlen zrzesza ludzi chcących pomagać. Widzimy, że nasze działania są doceniane, dlatego nie poprzestajemy na nich i już na wiosnę zapraszamy do udziału w kolejnej edycji" - dodała prezes Fundacji Orlen, zapowiadając kolejną odsłonę programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" w 2023 r.

Jak wyjaśnił PKN Orlen, w ramach projektu wspierającego rozwój społeczności lokalnych dotacje trafiają m.in. do organizacji pozarządowych, lokalnych instytucji, kół gospodyń wiejskich, szkół czy parafii. "Aby wziąć w nim udział, należy przedstawić ciekawy pomysł działania na korzyść swoich lokalnych społeczności. W ramach programu niezmiennie poszukiwane są projekty związane z ekologią, sportem, bezpieczeństwem, kulturą, ochroną zwierząt i zrównoważonym rozwojem" - podkreślono w informacji.

Czytaj dalej:

SW

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo