Rzecznik rządu Piotr Müller w nagraniu udostępnionym na Twitterze odpowiada na zarzuty lidera PO Donalda Tuska, który we wtorek w swoim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych wskazał, jak prezentowały się statystyki w różnych dziedzinach życia,
Rzecznik rządu Piotr Müller w nagraniu udostępnionym na Twitterze odpowiada na zarzuty lidera PO Donalda Tuska, który we wtorek w swoim filmie opublikowanym w mediach społecznościowych wskazał, jak prezentowały się statystyki w różnych dziedzinach życia,

Tusk kontra rząd. Ostra bitwa na nagrania

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Rzecznik rządu Piotr Müller opublikował na Twitterze nagranie, w którym odpowiada na zarzuty Donalda Tuska dotyczące pogorszenia statystyk w niektórych dziedzinach życia za rządów PiS. — Panie Donaldzie gdy był pan premierem, wszystko było na opak — mówi rzecznik.

Tusk o liczbach

We wtorek Donald Tusk udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym wskazuje na dane mówiące o pogorszeniu różnych dziedzin życia za rządów PiS, w stosunku do czasów, gdy szef PO był premierem. Zwrócił uwagę m. in. inflację, warunki prowadzenia biznesu, ranking skuteczności rządzenia (administracja, zdrowie, szkolnictwo), wolność mediów, prawa mniejszości czy kwestie demograficzne.

— Za co się nie wezmą - prowadzą nas na skraj katastrofy — mówił Tusk.

Rzecznik rządu odpowiada Tuskowi

W środę na nagranie Tuska odpowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

— Panie Donaldzie, pan ostatnio dużo o liczbach mówił, ale o kilku pan najwyraźniej zapomniał, więc szybko je przypomnimy — powiedział Müller w nagraniu zamieszczonym na Twitterze.

— Minimalne wynagrodzenie, gdy był pan premierem, 1680 zł, a w przyszłym roku 3600 — wymienił. — Minimalna emerytura - 844 złote, gdy był pan premierem, 1588 w przyszłym roku, a do tego 13. i 14. emerytura — dodał.

— Pan był premierem polskiego bezrobocia — zarzucił Tuskowi rzecznik rządu. — 11,4 procenta - bardzo wysokie bezrobocie. Teraz - 5,1 procenta — mówi Müller. — Podatek od osób fizycznych - 18 procent, gdy był pan premierem. My obniżyliśmy go do 12 procent — podkreslił.

— Panie Donaldzie, za to w innej kategorii pan był faktycznie rekordzistą. Była to luka VAT, uciekające pieniądze podatników - 25 procent luki VAT, teraz - 4,3 procenta — mówił Müller. — Można powiedzieć, panie Donaldzie, że gdy był pan premierem wszystko było trochę na opak - dwa razy wyższe bezrobocie, dwa razy niższe pensje — ocenił rzecznik rządu.


Müller o inflacji. "Zna pan autora tego kryzysu"

Piotr Müller odniósł się również do kwestii inflacji.

— Pan mówi o tym, że jest wysoka inflacja, że jest kryzys energetyczny - ma pan rację, ale zna pan autora tego kryzysu, pan się z nim spotykał — zauważył Müller, a na nagraniu pokazane jest wspólne zdjęcie Tuska z prezydentem Federacji Rosyjskiej Władimirem Putinem.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj56 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka