Gracz z Kalifornii wygrał prawie dwa miliardy dolarów w loterii Powerball. To rekordowa wygrana. (fot. PAP/EPA)
Gracz z Kalifornii wygrał prawie dwa miliardy dolarów w loterii Powerball. To rekordowa wygrana. (fot. PAP/EPA)

Wydał dwa dolary, dostanie dwa miliardy. Amerykanin miał szczęście

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
W Stanach Zjednoczonych padła rekordowa wygrana w loterii Powerball. Gracz z Kalifornii wygrał 2 miliardy dolarów. Cena jednego kuponu wynosiła jedynie dwa dolary.

Niesamowite szczęście Amerykanina. Wygrał dwa miliardy

Zwycięzca loterii, którego danych nie podano, ma teraz wybór: albo weźmie 997.6 miliona dolarów w gotówce, albo przez 29 miesięcy wypłacana mu będzie w ratach pełna kwota wygranej. Od tych pieniędzy należy odliczyć również podatki.

Gracz z Kalifornii wytypował prawidłowo wszystkie szczęśliwe liczby: 10, 33, 41, 47, 56 i 10. Zwycięzca Powerballa swój kupon kupił w Joe's Service Center w Altadenie, leżącej 8 kilometrów na północ od Pasedeny. Jak podaje RMF FM, prawdopodobieństwo wygranej wynosiło 1 do 292 milionów.

Pula wygranej wynoszącej 2,04 miliarda dolarów uzbierała się od 3 sierpnia. Od tego czasu odbyło się 40 losowań.

Poprzedni rekord w Powerball

Poprzednia rekordowa wygrana w Powerball miała miejsce w 2016 roku. Wówczas trzech graczy z Kalifornii, Florydy i Tennessee podzieliło się nagrodą w wysokości 1,59 miliarda dolarów.

Kupony na tę loterię kupić można w 45 amerykańskich stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych USA.

Co zrobić z dwoma miliardami dolarów?

RMF FM wymienia, co można zrobić z tak dużymi pieniędzmi. Za niespełna dwa miliardy dolarów można np. wybudować cztery Stadiony Narodowe lub co drugi dzień latać w kosmos. Można również kupić sobie strój Batmana, wraz ze wszystkimi gadżetami, jaskinią i posiadłością. Wszystko to jednak kosztowałoby około jedną trzecią wygranej kwoty.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka