Robert Lewandowski. Fot. PAP/EPA/Jesus Diges

Lewandowski długo nie pograł. Pożegnanie z murawą

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Ostatnie dni nie są udane dla Roberta Lewandowskiego. W poprzedniej serii nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Almerią (2:0). We wtorek doszła dotkliwa kara.

Robert Lewandowski ukarany

Piłkarz Barcelony Robert Lewandowski został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką w trwającym meczu na wyjeździe z Osasuną Pampeluna w 14. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Kapitan reprezentacji Polski musiał opuścić boisko już w 31. minucie.

Polecamy:

Incydent czy manipulacja w czasie wyborów w USA? Trump wściekły

Będziemy płacić za Facebooka i Twittera? „Nie postawiłbym pieniędzy, że to się nie uda”

Pierwszą żółtą kartkę 34-letni napastnik zobaczył w 11. minucie za faul taktyczny, a dwadzieścia minut później ponownie został upomniany przez sędziego, tym razem za uderzenie rywala (Davida Garcię) łokciem w twarz w walce o piłkę.

To oznaczało oczywiście konieczność opuszczenie murawy przez polskiego zawodnika. W tym momencie Osasuna prowadziła 1:0, po golu właśnie Garcii już w szóstej minucie.

Polski napastnik z 13 golami prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców.

Barcelona wygrała z Osasuną Pampeluna

Mimo osłabienia brakiem Lewandowskiego „Duma Katalonii” zdołała w drugiej połowie odwrócić losy rywalizacji - bramki zdobyli Pedri w 48. oraz Brazylijczyk Raphinha w 85. minucie. Ten drugi wszedł na boisko krótko przez strzeleniem gola na wagę zwycięstwa.

Ostatnie dni nie są udane dla Lewandowskiego. W poprzedniej serii nie wykorzystał rzutu karnego w meczu z Almerią (2:0).

W sumie jednak polski napastnik nie ma powodów do szczególnego smutku. Z 13 golami wciąż wyraźnie prowadzi w ligowej klasyfikacji strzelców, a jego drużyna umocniła się pozycji lidera w Primera Division.

Katalończycy mają 37 punktów i już o pięć wyprzedzają broniący tytułu Real Madryt, który w czwartek podejmie Cadiz.

Lewandowski skupi się na mundialu

To był ostatni mecz Barcelony przed przerwą na mistrzostwa świata. Lewandowski może więc skupić się na spokojnych przygotowaniach do występu w Katarze.

KW

PKN Orlen przekazał miliony na społeczności lokalne. Ze wsparcia skorzystają też dzieci

Małgorzacie Gersdorf grozi dyscyplinarka. Efekt naruszenia jednego przepisu

„Z punktu widzenia Polski wybory w USA nie mają większego znaczenia”

Stanowcza decyzja MSWiA na 11 listopada. Wprowadza specjalny zakaz w trzech miastach

Co za strzał. Ukrainiec zestrzelił rosyjski pojazd oddalony o kilkadziesiąt kilometrów