Gala z okazji 70-lecia TVP - przyszedł Kurski, zabrakło obecnego szefa TVP. Co się stało?

Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz w Kijowie, fot. TVP
Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz w Kijowie, fot. TVP
Telewizja Polska przygotowała wielką galę z okazji 70-lecia TVP, która nadana została w niedzielę po południu na antenie TVP 1. Na jubileuszowym koncercie wśród publiczności brylował były prezes TVP Jacek Kurski z małżonką, zabrakło natomiast obecnego szefa TVP Mateusza Matyszkowicza. Jak powiedział, pojechał do Kijowa.

Koncert jubileuszowy z okazji 70-lecia TVP

Na scenie warszawskiego Teatru Wielkiego prezentowali się m.in. Edyta Górniak, Rafał Brzozowski, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Krzysztof Cugowski, Piotr Kupicha, Krystyna Prońko, Natasza Urbańska, Tomasz Szczepanik, Ryszard Rynkowski, Krystian Ochman, Anna Jurksztowicz, Jacek Lenartowicz, Krzysztof Iwaneczko, Andrzej Rosiewicz, a także Włodzimierz Pawlik. Poza najbardziej rozrywkowymi z wykonawców Sławomirem i Kajrą nie było w ogóle gwiazd disco polo, nawet Zenka Martyniuka.

Kamera pokazała zasiadającego w loży honorowej byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego wraz z żoną, Joanną (szefową "Pytania na śniadanie"). Zabrakło jednak obecnego prezesa telewizji, Mateusza Matyszkowicza.

Prezes TVP pojechał na Ukrainę

Matyszkowicz trakcie gali połączył się drogą satelitarną i wyjaśnił, że przebywa w Kijowie, gdzie odwiedza pracujących tam korespondentów publicznego nadawcy.

- Kiedy obchodzi się urodziny, chciałoby się mieć przy stole wszystkich tych, którzy są nam bliscy. Dla firmy oznacza to świętowanie razem z naszymi widzami, ale też ze wszystkimi, którzy telewizję współtworzą. Niestety, przy naszym stole wszyscy nie mogą być. Niektórzy są na odcinku, niektórzy są w pracy - mówił z telebimu do zebranych w Teatrze Wielkim Matyszkowicz.


- Myślę dzisiaj o służbie, bo to bardziej nawet służba niż praca: o służbie korespondentów wojennych. Oni są w tym momencie na posterunku, a chciałbym, aby z nami świętowali, dlatego jestem tutaj, w Kijowie razem z naszymi korespondentami – wyjaśnił, dodając, że „dzięki temu wszyscy możemy świętować razem”.

Po co Matyszkowicz pojechał na Ukrainę? Szczegóły i zakres wizyty Matyszkowicza na Ukrainie objęte są tajemnicą - informuje biuro nadawcy. Wiadomo, że oprócz korespondentów prezes TVP spotkał się również z zespołem dziennikarzy TV Biełsat oraz prezesem ukraińskiej telewizji publicznej, Mykołą Czernotyckim.

Gala na 70-lecie TVP - występy hologramów

Najbardziej spektakularną częścią gali były występy hologramów. Tomasz Kammel "rozmawiał" z Kabaretem Starszych Panów, czyli z Jeremim Przyborą i Jerzym Wasowskim. Co dziwniejsze, rozmawiał także z hologramami Dariusza Szpakowskiego i Elżbiety Jaworowicz. W tym czasie oboje żywi, choć nieco starsi niż na hologramach, siedzieli na widowni.

Hologramy pojawiały się także podczas występów muzycznych. Michał Wiśniewski śpiewał z Krzysztofem Krawczykiem, Cleo z Korą, a Natasza Urbańska z Ireną Jarocką.

Podczas koncertu zaprezentowano również serię archiwalnych materiałów, a w tym fragmenty kultowych programów takich jak: „Teleranek”, „5-10-15”, „Kabaret Starszych Panów”, „Randka w ciemno”, „Czar par”, „Wielka gra”, „Śpiewające fortepiany” czy „Kocham Cię Polsko”.

ja

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj22 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura