Co teraz zrbi Elon Musk z wykikami ankiety ws. Donalda Trumpa.
Co teraz zrbi Elon Musk z wykikami ankiety ws. Donalda Trumpa.

Elon Musk pyta internautów, czy przywrócić Donalda Trumpa na Twittera

Redakcja Redakcja Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Nowy właściciel Twittera Elon Musk ogłosił w piątek sondaż, w którym poprosił użytkowników tego portalu społecznościowego o udział w głosowaniu, czy Donald Trump powinien zostać tam przywrócony. Były prezydent USA został stamtąd wykluczony przez poprzednich właścicieli. W sobotę rano w sondzie zagłosowało już ponad 7,5 mln kont. To absolutny rekord.

Konto Donalda Trumpa usunięte z Twittera

Konto Trumpa zostało najpierw zawieszone, a potem usunięte z Twittera oraz z innych serwisów społecznościowych po tym, jak oskarżono go o podżeganie 6 stycznia zwolenników do wtargnięcia na Kapitol. Stało się to w czasie, kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdzał zwycięstwo w wyborach prezydenckich jego rywala, Joe Bidena.

Trump miał na Twitterze niemal 89 mln obserwatorów. Zarzucano mu także notoryczne rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Wyniki ankiety Elona Muska

Wszystko wskazuje na to, że Donald Trump powróci. Jak dotąd większość z dotychczasowych uczestników ankiety opowiedziało się za powrotem byłego prezydenta na Twittera. W sondzie w sobotę rano zagłosowało już ponad 7,5 mln kont, co jest absolutnym rekordem, jeśli chodzi o ten serwis.Musk sugerował w piątek, że nie podjął jeszcze decyzji, czy przywrócić Trumpa na Twittera. Nie ma gwarancji, że multimilioner ugnie się przed wyborem internautów, ale w odpowiedzi na ankietę odwołał się do łacińskiej sentencji sugerując, że decyzja będzie należała do ludu: "Vox Populi, Vox Dei" ("Głos ludu jest głosem Boga").


Twitter przywraca kontrowersyjne konta

Trump przekonywał, że nie wróci na Twittera. Ma pozostać na własnej platformie Truth Social. Została ona uruchomiona po jego wykluczeniu z Twittera.

Twitter przywrócił już kilka kontrowersyjnych kont, które zostały zlikwidowane lub zawieszone. Należy do nich m.in. satyryczny portal Babylon Bee i komik Kathy Griffin.

ja

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj18 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie