Lotto ostrzega przed cyberprzestępcami. Dane tysięcy użytkowników są zagrożone

Zespół serwisu Lotto.pl ostrzega swoich użytkowników przed cyberprzestępcami. (fot. Pixabay, Twitter)
Zespół serwisu Lotto.pl ostrzega swoich użytkowników przed cyberprzestępcami. (fot. Pixabay, Twitter)
Serwis Lotto.pl rozesłał do swoich użytkowników e-maile z ważnym ostrzeżeniem. Chodzi o podejrzane próby logowania do serwisu i możliwe wykradnięcie danych przez cyberprzestępców.

Lotto ostrzega przed cyberatakami

Zespół Lotto.pl rozesłał do właścicieli kont w serwisie wiadomości ostrzegające przed możliwym przejęciem danych do logowania. Niebezpiecznik.pl alarmuje, że w ostatnim czasie Lotto odnotowało podejrzane próby logowania się do kont swoich użytkowników. 

Niepokojący jest fakt, że próby logowania mogły odbywać się przy użyciu autentycznych danych, pozyskanych przez cyberprzestępców wskutek ataku na inne serwisy. W związku z tym, że wiele osób ma te same dane do logowania w różnych serwisach, Lotto.pl postanowił poinformować swoich użytkowników o możliwym niebezpieczeństwie.

Niebezpiecznik.pl alarmuje, że po zalogowaniu w serwisie Lotto.pl nie ma możliwości podejrzenia skanu dowodu osobistego właściciela konta, aby móc jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do przestępstwa. Podkreślić należy również, że sam serwis Lotto nie był celem ataku, a cyberprzestępcy nie zyskali dostępu do poufnych danych.

Lotto dmucha na zimne

Serwis, oprócz mailowego ostrzeżenia, uruchomił również dodatkowe środki bezpieczeństwa podczas logowania. Użytkownik teraz zostanie poproszony o wpisanie określonego kodu CAPTCHA. Dzięki temu będzie pewność, że przestępcy nie będą w stanie wykorzystać zdalnego lub automatycznego dostępu do wielu kont jednocześnie.

Zespół Lotto.pl w swoim ostrzeżeniu zachęcił również użytkowników do jak najszybszej zmiany hasła i zachowanie szczególnej ostrożności.  

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie