Trwa Komitet Polityczny PiS. Wśród tematów rewolucyjny projekt

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na spotkanie kierownictwa PiS, fot. PAP/Piotr Nowak
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na spotkanie kierownictwa PiS, fot. PAP/Piotr Nowak
W środę po godz. 15 zebrał się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który ma dyskutować o bieżącej sytuacji politycznej oraz omówić tematy związane ze zbliżającym się szczytem UE. Według źródła PAP możliwe, że pojawi się temat projektu zmian w ordynacji wyborczej.

Spotkanie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości

Spotkanie z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęło się po godz. 15. Jak wynika z informacji PAP, Komitet Polityczny ma rozmawiać m.in. o bieżącej sytuacji politycznej.

"Przed nami ostatnie w tym roku posiedzenie Sejmu, więc musimy się przygotować. Będziemy rozmawiać na temat planowanych zmian legislacyjnych, jeśli chodzi jeszcze o ten rok i początek przyszłego. Możliwe, że pojawi się temat projektu zmian w ordynacji wyborczej dotyczący sposobu liczenia głosów w komisjach wyborczych. Zmiany te mają zwiększyć transparentność tego procesu" - podało PAP źródło w PiS.

Według tych informacji, projekt jest już gotowy, ale czeka na "zielone światło".

Anonimowy polityk PiS zwrócił też uwagę, że w przyszłym tygodniu w Brukseli odbędzie się szczyt UE, na który udaje się premier Mateusz Morawiecki. "Będziemy rozmawiać o tematach unijnego szczytu. Być może pojawi się też wątek KPO i obecnego stanu negocjacji" - przekazało źródło.

Niewykluczone, że dziś zapadną ważne decyzje. Przypominamy, 7 grudnia 2017 roku Komitet Polityczny PiS wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego.

Premier: Chcemy przede wszystkim transparentności

O zmianach w ordynacji wyborczej mówi często prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniach z mieszkańcami Polski. Pod koniec listopada dziennikarz pytali o zapowiadaną nowelizację ordynacji wyborczej premiera Mateusza Morawieckiego.

- To, czego my przede wszystkim chcemy, to transparentności, czyli najlepiej przezroczyste urny, kamery, wspólne komisyjne liczenie głosów, wspólne kolegialne procedury nadzoru, karta pokazywana, tak żeby nie było żadnej wątpliwości, kto jak oddał głos - mówił wtedy premier.

- Mężowie zaufania, jak najwięcej kontroli po to, żeby uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości, a także wszystkie te zmiany, które umożliwią głosowanie Polakom - kontynuował szef rządu.

- Na tym się przede wszystkim skupiamy, a w ramach zamian w kodeksie wyborczym, mogą być kolejne, inne zmiany, ale na te przede wszystkim kładziemy nacisk - zastrzegł.

Do Sejmu wpłynął też rządowy projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego i innych ustaw zakładający z kolei utworzenie Centralnego Rejestru Wyborców.

ja

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka