Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Trafił do szpitala

Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Źródło: Twitter
Mężczyzna podpalił się w Sądzie Okręgowym w Przemyślu. Źródło: Twitter
W piątek rano mężczyzna w Sądzie Okręgowym w Przemyślu oblał się benzyną i podpalił. Z licznymi poparzeniami został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Przemyśl. Mężczyzna podpalił się w sądzie 

W piątek około godziny 7:30 na parterze w budynku Sądu Okręgowego przy ul. Konarskiego w Przemyślu mężczyzna oblał się benzyną i podpalił doznając obrażeń rąk oraz nóg. 

Mężczyznę w wieku około 50 lat pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala. Na miejscu były dwa zastępy strażaków i policja – podaje portal Nowiny24. 

– O tym zdarzeniu policjanci z Przemyśla zostali powiadomienie o godzinie 7.30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni mężczyzna wszedł do budynku sądu, następnie oblał się łatwopalną substancją podpalił – mówi Ewelina Wrona z Podkarpackiej Policji.

Powodem była opieka nad dziećmi

Jak przekazała rzecznik prasowy przemyskiej Prokuratury Okręgowej Marta Pętkowska, zachowanie 53-letniego Marka J. "miało mieć związek z postępowaniem w jego sprawie, dotyczącym władzy rodzicielskiej, toczącym się w Sądzie Rejonowym w Łańcucie".

"Do tego postępowania opinię przedstawiał zespół kuratorów, który ma siedzibę w budynku sądu okręgowego" – wyjaśniła Pętkowska.

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości