Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym wypadł z obrad Sejmu. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Projekt ustawy o Sądzie Najwyższym wypadł z obrad Sejmu. Fot. PAP/Tomasz Gzell

PiS rezygnuje z ustawy o Sądzie Najwyższym. Zamieszanie w Sejmie

Redakcja Redakcja Sejm i Senat Obserwuj temat Obserwuj notkę 86
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdecydowała, że projekt ustawy o Sądzie Najwyższym wypada z obrad. PiS będzie wstępnie procedował ustawę w okolicach 11 stycznia 2023 roku.

Projekt noweli o SN spadł z porządku obrad

Na wniosek szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego marszałek Sejmu Elżbieta Witek zdjęła z porządku obrad czwartkowego projekt ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział w czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Polecamy:

"Rzecznik #PiS @RafalBochenek w #Sejm: W związku z apelem Pana Prezydenta @AndrzejDuda została podjęta decyzja przez Panią Marszałek @elzbietawitek o zniesieniu z punktu obrad #Sejm ustawy dot. zmian w sądownictwie. Uważamy, że tak ważna ustawa wymaga pogłębionej dyskusji" - czytamy na profilu twitterowym Prawa i Sprawiedliwości.


Duda i Ziobro o nowelizacji ustawy o SN

Prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej konferencji prasowej zaapelował do parlamentu o "spokojne i konstruktywne prace nad nowelą ustawy o SN". Podkreślił również, że otrzymanie środków z KPO jest kwestią "absolutnie fundamentalną".

Z kolei minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przekazał w czwartek, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Solidarna Polska nie zaakceptuje projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Jego zdaniem proponowane przepisy naruszają konstytucję w wielu miejscach i ingerują głęboko w polską suwerenność.

Jaki: Ustawa pisana w obcych językach

Patryk Jaki z Solidarnej Polski ostro skomentował: "Ustawa likwidowała orzeczenia TK, uznawała wyższość UE nad polskim prawem, pozwalał kwestionować każdy wyrok. Rozwalała sądy rodzinne i gospodarcze. Niszczyła ustrój PL ku uciesze Niemiec. Dlatego wstyd dla tych, którzy forsowali tą napisaną w obcych językach dla Polaków ustawę zostanie".

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka