Ten film przyciąga telewidzów przed telewizory od długich lat. Fot. Pixabay/Canva
Ten film przyciąga telewidzów przed telewizory od długich lat. Fot. Pixabay/Canva

W ten jeden grudniowy wieczór miliony Polaków włączą Polsat. Nadchodzi hit nad hitami

Redakcja Redakcja Film Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Wśród wielu filmów, które od lat oglądamy w telewizji w okresie świątecznym, jeden zdaje się zajmować specjalne miejsce w sercach Polaków - "Kevin sam w domu". Kultowy świąteczny film familijny ma w tym roku już 32 lata, a powód dla którego polscy widzowie go tak pokochali może być zaskakujący. Gdzie i o której "Kevin" będzie wyświetlany w tym roku?

To było Boże Narodzenie 1995 roku

Dlaczego nie wyobrażamy sobie świąt bez "Kevina"? Film pojawił się po raz pierwszy w polskiej telewizji w Boże Narodzenie 1995 roku. Chociaż nie był to film wysoko oceniany przez krytyków, nikt nie mógł odmówić mu wyjątkowo doskonałego oddania klimatu świąt.

Polecamy:

Po latach nieprzerwanej corocznej emisji, film stał się dla osób dorastających w latach 90 dziełem na tyle kultowym, że trudno było sobie wyobrazić po pewnym czasie wigilię bez Kevina.

"Kevin sam w domu". Sukces przerósł oczekiwania

"Święta bez niego? To absolutnie niemożliwe!" - To słowa padające nieraz w telewizyjnych zapowiedziach. Fenomen "Kevina" jest tak duży, że doczekał się całego akapitu w angielskiej wersji Wikipedii. Możliwe, że sukces filmu w naszym kraju przerósł wszelkie oczekiwania nawet samej telewizji Polsat, która oczywiście tradycyjnie wyświetla "Kevina" od lat.

Kiedy w 2010 roku "Kevin sam w domu" nie znalazł się w świątecznej ramówce Polsatu, polscy internauci wyrazili stanowcze oburzenie. Internetową petycję mającą na celu przywrócenie "Kevina" na ramówkę podpisało aż 90 tysięcy osób! I choć protest miał raczej żartobliwy charakter, pokazał on, że film zajmuje w sercach polskich widzów specjalne miejsce; Polsat pod wpływem głosów sprzeciwu przywrócił kultowe dzieło do ramówki, a od tamtej pory "Kevin" gości na naszych ekranach co święta.

Boże Narodzenie 2022. Kiedy obejrzymy Kevina w Polsacie?

Stacja i w tym roku nie zamierza zawieść widzów. "Kevina" obejrzymy na Polsacie w tym roku w wigilijny wieczór 24 grudnia o godzinie 20:00. Powtórka natomiast w pierwszy dzień Bożego Narodzenia 25 grudnia o godzinie 16:30.

Salonik

Czytaj dalej:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj21 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura