Krzysztof F. skazany. Źródło: YouTube/Galaktyka Pomerania
Krzysztof F. skazany. Źródło: YouTube/Galaktyka Pomerania

Działacz PO siedzi w więzieniu za pedofilię. Opinia publiczna nic nie wiedziała

Redakcja Redakcja Pedofilia Obserwuj temat Obserwuj notkę 160
Działacz PO oraz LGBT w Szczecinie Krzysztof F. został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających – podało Radio Szczecin. Mężczyzna wykorzystał 13-letniego chłopca i 16-letnią dziewczynkę.

Krzysztof F. skazany za pedofilię. Siedzi w więzieniu 

Sędzia Tomasz Szaj, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie, powiedział w rozmowie z Radiem Szczecin, że do zdarzenia doszło w 2020 roku. "Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Krzysztofa F. za doprowadzenie małoletniego w wieku 13 lat do innej czynności seksualnej oraz udzielanie małoletniemu i innej małoletniej substancji odurzających, również za posiadanie tych substancji – zaznacza. 

Rozgłośnia relacjonuje, że "po zatrzymaniu pedofila, policja przeszukała jego mieszkanie. Funkcjonariusze znaleźli w nim 339 gramów marihuany. Mężczyzna przed wykorzystaniem 13-latka, proponował mu narkotyki". "Ostatecznie sąd ustalił, że narkotyki zostały udzielone wyłącznie małoletniej, jeśli chodzi o małoletniego, to przypisano oskarżonemu usiłowanie udzielenia tychże narkotyków, natomiast brak jest dowodów na to, że małoletni skorzystał z tych narkotyków" – tłumaczy Szaj. 

Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku. "Od tego wyroku odwołał się zarówno prokurator, jak i obrońca oskarżonego. Ostatecznie Sąd Okręgowy w Szczecinie nieznacznie skorygował wymierzoną karę. Oskarżonemu wymierzono karę łączną 4 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za wszystkie trzy czyny" – przekazał Szaj.  

Pedofil przebywa aktualnie w więzieniu. Jego proces odbywał się z wyłączeniem jawności, ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci. 

Krzysztof F. działaczem PO i LGBT

Krzysztof F. w Urzędzie Marszałkowskim pracował od ponad 20 lat, najpierw jako inspektor, potem dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej. Pedofil był również wojewódzkim ekspertem do spraw informacji o narkotykach i narkomanii. Marszałek Olgierd Geblewicz powołał go następnie na pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów uzależnień.

F. próbował również swoich sił w polityce. Bez powodzenia  startował w wyborach do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w 2018 roku.

MP

Czytaj dalej:

Inne tematy w dziale Społeczeństwo