Były lider górniczych związków zawodowych używał uciech za sprzeniewierzone pieniądze. Fot. Pixabay
Były lider górniczych związków zawodowych używał uciech za sprzeniewierzone pieniądze. Fot. Pixabay

Były związkowy lider ma kłopoty. Wydał fortunę na prostytutki i szampana

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Były lider górniczych związków zawodowych miał sprzeniewierzyć 2,5 miliona euro. Wydał je na spłatę swoich długów, sex workerki i kąpiele w szampanie.

Związkowiec sprzeniewierzył 2,5 miliona euro 

Michel Dylst, związkowiec z Belgii jest oskarżony o sprzeniewierzenia ponad 2,5 mln euro z założonego przez siebie stowarzyszenia KS Vriendenkring - informuje dziennik „Het Nieuwsblad”. 68-latek wydawał pieniądze m.in. na prostytutki, spłatę prywatnych długów, a nawet na kąpiele w szampanie.

Polecamy:

Miał pomagać emerytom, zrobił sobie skarbonkę

Dylst został zatrzymany kilka miesięcy temu po tym, gdy wyszło na jaw, że przez kilka lat traktował stowarzyszenie, którego celem była działalność na rzecz emerytowanych górników, jak swoją prywatną skarbonkę.

Górnicze składki w latach 2020-2022 przeznaczał na drogie hotele i restauracje, remont swojego domu, spłatę kredytu hipotecznego, prostytutki oraz kąpiele w szampanie - relacjonuje „HN”.

Michel Dylst z zarzutem oszustwa i defraudacji

We wrześniu ubiegłego roku on i jego partnerka zostali zatrzymani przez policję pod zarzutem oszustwa i defraudacji. W tym tygodniu sąd zdecydował, że pozostaną oni w areszcie, albowiem istnieje podejrzenie mataczenia.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo