Mata wydał nowy singiel, który rodzi wiele pytań wśród fanów. (fot. YouTube)
Mata wydał nowy singiel, który rodzi wiele pytań wśród fanów. (fot. YouTube)

Mata opuści swoją wytwórnię? Spekulacje wokół nowego utworu artysty

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Mata wydał w poniedziałek nowy singiel pt. "Młody Paderewski". W utworze raper rzuca kilka niejednoznacznych wersów. Fani spekulują, że artysta mógł rozstać się ze swoim wydawcą – SBM Label – ponieważ wytwórnia ta nie została podpisana jako dystrybutor piosenki.

Kontrowersje wokół nowego singla Maty

Jak zauważa portal Rytmy.pl, wokół nowego utworu Maty pojawia się sporo kontrowersji i pytań. Fani zastanawiają się m. in, dlaczego jego wytwórnia SBM Label, prowadzona przez Solara i Białasa, nie jest podpisana jako dystrybutor singla. W miejscu tym z kolei widnieje firma e-muzyka.

Firma ta jest jednak dystrybutorem wszystkich rzeczy wydawanych przez SBM Label, więc taki stan rzeczy wynikać, może z przypadku lub wprowadzenia zmian organizacyjnych w strukturze wytwórni – podają Rytmy.pl.

Mata o kandydowaniu na prezydenta

Mata nawiązuje m.in. do swojej zeszłorocznej zapowiedzi kandydowania na urząd prezydenta w 2040, "Teraz chcę być prezydentem, pierwszym, co ma tatuaże, pierwszym co władzę miał już dużo wcześniej nad wami" – rapuje młody Matczak.

Młody Matczak odejdzie z SBM Label?

Fani spekulują również na temat potencjalnego konfliktu z innym raperem – Bedoesem – który w 2022 roku opuścił wytwórnię SBM Label na rzecz stworzenia własnej – 2115.

— Zacznij w końcu mówić prawdę, bo jesteś raperem i za to Ci płacą. Ty ogień ja woda, tacy jak ja Ciebie gaszą. SB to M sz**to, na co mi twój całus, skoro się nie ufa Judaszom — rapuje Matczak w "Młodym Paderewskim".

Internauci zwracają uwagę na to, że kontrowersyjne jest wzmianka o wytwórni w tekście o Judaszu. Prawdziwe znaczenie tych słów zna jednak najprawdopodobniej tylko Mata.

Aby rozwiać te wątpliwości, należy jednak poczekać na konkretniejsze informacje i oświadczenia na ten temat.

Teledysk do "Młodego Paderewskiego"

Do wydanego w poniedziałek utworu powstał również teledysk, wyreżyserowany przez Widok Kolektyw. Autorem zdjęć oraz współautorem scenariusza jest Nikodem Marek. (Uwaga: utwór zawiera niecenzuralne słownictwo)


RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura