Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział interwencję w Ministerstwie Infrastruktury w kwestii cen biletów kolejowych. (fot. PAP/Flickr)
Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział interwencję w Ministerstwie Infrastruktury w kwestii cen biletów kolejowych. (fot. PAP/Flickr)

Ceny biletów kolejowych zwalają z nóg. Morawiecki reaguje stanowczo

Redakcja Redakcja Transport Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
Podczas wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki odniósł się do kwestii cen biletów kolejowych. Zapewnił że "nie pozostaną na tym poziomie, na jakim dziś są". Szef rządu dodał, że będzie zabiegał o zdecydowane działania Ministerstwa Infrastruktury, aby doprowadzić do jak najniższych cen biletów.

Morawiecki o drogich biletach kolejowych

— Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i nie chcę, żeby różne części gospodarki narodowej (...) dokładały cegiełkę do tej inflacji — powiedział premier, w odpowiedzi na pytanie o to, czy zamierza interweniować w sprawie wysokich cen biletów kolejowych. Szef rządu zapewnił, że "nie pozostaną one na poziomie, na jakim dziś są".

Premier zapowiada interwencję w resorcie infrastruktury

Dalej szef rządu zadeklarował, że zwróci się w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury.

— Będę domagał się od kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury zdecydowanych działań oszczędnościowych w wszystkich spółkach PKP, po to, aby doprowadzić do jak najniższych cen biletów — poinformował Mateusz Morawiecki.

Bezpłatne laptopy dla uczniów IV klasy

Premier podczas konferencji prasowej zapowiedział, że od września tego roku, wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą im służyć przez kolejne lata edukacji.

— W tym roku sprzęt trafi do 370 tys. uczniów — poinformował Mateusz Morawiecki.

"Czas wprowadzić polską szkołę w XXI wiek"

— Naszym zdaniem nierówności nie są napędem rozwoju, ale przyczyną straconych szans, utraconych talentów, także przyczyną wielu tragedii. Staramy się na wszystkie możliwe sposoby te nierówności wyrównywać — mówił premier. Przypomniał, że w ubiegłym roku w komputery wyposażono ok. 218 tys. uczniów z terenów popegeerowskich.

— Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom — stwierdził szef rządu.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka