ChatGPT otrzyma model subskrypcyjny. (fot. Pixabay, OpenAI)
ChatGPT otrzyma model subskrypcyjny. (fot. Pixabay, OpenAI)

ChatGPT podbija świat technologii. Nowe funkcje za opłatą

Redakcja Redakcja Innowacje Obserwuj temat Obserwuj notkę 40
Firma OpenAI zapowiedziała wprowadzenie modelu subskrypcyjnego dla swojej popularnej aplikacji ChatGPT, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykonywania różnych zapytań użytkowników.

ChatGPT – rewolucyjna aplikacja

ChatGPT to aplikacja stworzona przez firmę OpenAI. Potrafi ona m. in. odpowiadać na niemal każde pytanie zadane przez użytkownika. Może również wykonywać bardziej skomplikowane zadania, jak np. stworzyć tabelę, rozwiązać skomplikowane obliczenia, czy podpowiedzieć linijkę kodu potrzebnego do stworzenia strony internetowej lub aplikacji.

Milion użytkowników w pięć dni

Chat GPT swoją premierę miał w listopadzie i zaledwie w ciągu pierwszych pięciu dni aplikacja zyskała ponad milion użytkowników. Mimo, że wspomniany czatbot nie jest jeszcze dokładny i dopracowany we wszystkich aspektach oraz zdarza mu się podać błędne informacje, biznesmeni uważają go za dobrą inwestycję.

ChatGPT wprowadzi opłaty

Aplikacja nieustannie cieszy się ogromną popularnością, przez co często zdarza się, że jej serwery są przeciążone i nie każdy może z niej skorzystać w danym momencie, lądując w kolejce. Twórca aplikacji, firma OpenAI zapowiedziała wprowadzenie modelu subskrypcyjnego. Tym samym za 20 dolarów miesięcznie można będzie uzyskać m. in. wcześniejszy dostęp do nowych funkcji ChatGPT, a także możliwość skorzystania z aplikacji w każdej chwili.

Koniec z darmową wersją aplikacji?

Pomimo wprowadzenia opłat, ChatGPT nadal pozostanie darmowy dla użytkowników w takiej formie, jak dotychczas. Twórca zapowiedział, że model subskrypcyjny wprowadzony zostanie najpierw w USA, w dalszej kolejności firma planuje rozszerzyć go na inne kraje. Osoby zainteresowane płatną wersją czatbota mogą zapisać się na listę oczekujących.

Sztuczna inteligencja odbierze pracę?

Wielu ekspertów przewiduje, że w przyszłości wiele zawodów zostanie zastąpionych sztuczną inteligencją. Już w tym momencie wiele światowych portali, m. in. BuzzFeed, czy CNET używają ChatGPT do pisania artykułów na swoje strony.

Eksperci przewidują, że wśród zawodów, które z czasem zostaną wyparte przez sztuczną inteligencję znajdują się m. in. programiści, radcy prawni, analitycy badań rynkowych, nauczyciele, finansiści czy graficy.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie