Nie żyje Wojciech Walasik. Screen: YouTube/Michał Hertel
Nie żyje Wojciech Walasik. Screen: YouTube/Michał Hertel

Nie żyje Wojciech Walasik. Grał w serialach „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „Plebania”

Redakcja Redakcja Seriale Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
W wieku 60 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Wojciech Walasik – poinformowała Akademia Muzyczna w Łodzi, której artysta był w przeszłości wykładowcą. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę o godz. 14 w kościele w Pajęcznie w woj. łódzkim.

Grał w "Plebani", "Klanie" i "Ojcu Mateuszu"

Aktor był znany m.in. z seriali "Klan", "Ojciec Mateusz", "Plebania".

Polecamy:

Walasek urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. Był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W latach 1987-88 był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, a w latach 1988-97 – z łódzkim Teatrem Studyjnym '83 im. Juliana Tuwima. Od roku 1997 był aktorem Teatru Nowego w Łodzi.

Wojciech Walasik zagrał w "Krollu" i "Psach"

Występował w produkcjach kinowych i telewizyjnych – m.in. w filmach w reżyserii: Władysława Pasikowskiego (m.in. "Kroll", "Psy"), Wojciecha Jerzego Hasa, Marka Koterskiego, Mariusza Trelińskiego oraz Andrzeja i Janusza Kondratiuków. Zagrał w wielu serialach telewizyjnych m.in. w "Klanie", "Plebanii", "Ojcu Mateuszu", "Bożej podszewce", "Kryminalnych".

Był także lektorem, reżyserem koncertów i spektakli oraz tworzył muzykę do przedstawień teatralnych. W latach 2001-2011 uczył m.in. podstaw gry aktorskiej i wymowy scenicznej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Reżyserował akademickie przedstawienia operowe.

W 1988 r. otrzymał Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Łodzi. W 2006 r. został wyróżniony Nagrodą III stopnia Rektora Akademii Muzycznej w Łodzi.

Walasik zmagał się z poważną chorobą

W ostatnich latach aktor zmagał się z poważną chorobą, która przerwała jego karierę aktorską.

Jak poinformowała łódzka uczelnia, nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w środę (8 lutego) o godz. 14 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie (woj. łódzkie). Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godz. 12. (PAP)

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura